Wyrzucasz zatyczkę od butelki z olejem? To znak, że nie wiesz do czego służy
Zatyczka od butelki z olejem najczęściej od razu ląduje w koszu. Większość osób traktuje ją jedynie jako zabezpieczenie produktu, którego trzeba pozbyć się po otwarciu, a to wielki błąd. Może okazać się bowiem bardzo przydatna. Dzięki niej przyrządzanie jedzenia będzie łatwiejsze, zaoszczędzisz pieniądze, a kilogramy polecą w dół.
Olej to podstawowy produkt, którego nie może zabraknąć w żadnej polskiej kuchni. Na pewno regularnie wykorzystujesz go do smażenia i marynowania potraw, ale najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy z tego, do czego służy zawleczka w środku zakrętki od oleju.
Może cię zainteresować: Weź folię bąbelkową i włóż ją do lodówki. Szybko sobie podziękujesz
Czy wiesz, jak można wykorzystać zatyczkę od butelki z olejem? Większość ludzi traktuje ją wyłącznie jako zabezpieczenie butelki, od razu po otwarciu zdejmuje i wyrzuca do kosza, a to wcale nie jest bezużyteczny odpad.
Mała plastikowa osłona ułatwi ci smażenie potraw. Jeśli obrócisz ją do góry nogami i w taki sposób założysz na butelkę, dozowanie oleju będzie łatwiejsze. Otwór, przez który wypływa produkt będzie mniejszy, więc zacznie on wypływać o wiele mniejszym strumieniem. Tym samym przepływ łatwiej będzie kontrolować.
Czytaj również: Do czego służy druga strona tłuczka do mięsa? Używasz go w zły sposób
Trik z zatyczką okaże się pomocny szczególnie osobom, które starają się oszczędzać i dbać o sylwetkę. Potrzebujesz jedynie kilku kropel oleju, a na patelnię od razu wylewa się on stałym strumieniem, przez co trzeba go ciągle dokupować i trudno ci schudnąć?
Dzięki temu, że przepływ będzie dozowany, olej starczy na dłużej. Zakupy będziesz robić rzadziej i łatwiej będzie ci utrzymać wymarzoną wagę. Wiadomo bowiem, że olej jest bardzo kaloryczny. W jego 100 gramach są aż 884 kalorie.
Zobacz też:
Zapomnij o wybielaczu. Dzięki tym 3 składnikom pranie będzie olśniewająco białe
Zerwij w ogrodzie i rozłóż po domu. Mole wyniosą się w mgnieniu oka
Grzybiarze z Małopolski zacierają ręce. W tych lasach jest najwięcej grzybów