Reklama
Reklama

Wycieraczki zostawiają smugi po zimie? Zastosuj trik mechanika, a pożegnasz problem

Wycieraczki samochodowe po zimie wymagają odświeżenia, aby mogły skutecznie oczyszczać szyby z zabrudzeń i opadów atmosferycznych, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Wyjaśniamy, co zrobić, jeśli pozostawiają na szybach smugi.

Wycieraczki samochodowe to niezbędne wyposażenie auta, które pozwala utrzymać w czystości szyby. Jeśli będą przejrzyste, jazda będzie bezpieczniejsza, z uwagi na dobrą widoczność drogi i pobocza. To istotne elementy każdego wozu, o które należy zatem odpowiednio dbać. 

Problem pojawia się, gdy wycieraczki nie zbierają należycie wody, tylko dodatkowo brudzą szybę. Nie trzeba wówczas od razu ich wymieniać, ale należy odpowiednio je wyczyścić, by znów działały bez zarzutu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Wycieraczki brudzą szybę? Odśwież je po zimie

Zima to trudny czas dla pojazdów i poszczególnych ich elementów. Na spore obciążenie narażone są między innymi wycieraczki samochodowe, które jednocześnie muszą sprawnie działać, by odgarniać śnieg i deszcz z szyb. Nie trzeba inwestować w nowe wycieraczki, jeśli po zimie sprawność obecnych spadła. Nie pomoże również czyszczenie wyłącznie szyb auta. Trzeba właściwie zadbać również o wycieraczki, które po zimie mogą być po prostu zabrudzone między innymi przez pyły i liście. Wystarczy je odświeżyć. 

Czytaj też: Planujesz zmianę opon na letnie? Wulkanizator zdradza, jaki termin jest na to najlepszy 

Wiosenny lifting wycieraczek — jak to zrobić?

Wycieraczki po zimie wymagają odpowiedniego odświeżenia. Należy przetrzeć ich pióra wilgotną szmatką lub gąbką, by pozbyć się nagromadzonych zabrudzeń. Dopiero później myjemy szybę i cały pojazd, a następnie sprawdzamy, czy wycieraczki dalej brudzą. Nie powinno tak być, jednak jeśli nadal nie udało się przywrócić im sprawności, warto rozważyć przycięcie uszkodzonej gumy.

Wykorzystujemy do tego specjalny nożyk do wycieraczek samochodowych. Najistotniejsze jest, by gumę z piór przyciąć jak najbardziej równo. Bez względu na ich skuteczność, wycieraczki powinniśmy przecierać raz w miesiącu. Dzięki temu utrzyma się je w lepszym stanie.

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | triki