Reklama
Reklama

Wszyscy trzymamy mleko w tym miejscu. Przez to traci świeżość zacznie szybciej

Świeże mleko prosto z lodówki to obowiązkowy produkt w każdym domu. Chętnie i często po nie sięgamy, bo jest dodatkiem do wielu dań i napojów. Okazuje się jednak, że miejsce przechowywania mleka ma kluczowe znaczenie dla jego świeżości. I większość z nas popełnia błąd w tym, gdzie trzymamy mleko.

Każdy produkt w lodówce lub zamrażarce powinien się znajdować w odpowiednim miejscu. Dzięki temu nie traci wartości odżywczych i na długo pozostaje świeży. Nie zawsze jednak wiemy, które miejsce jest dla danego produktu spożywczego najlepsze.

Gdzie zazwyczaj przechowujemy mleko?

Ten obrazek znamy nie tylko z domu. W wielu reklamach i filmach widać, że przy otwieraniu lodówki mleko znajduje się w jej drzwiach. Półki na drzwiach lodówki wydają się stworzone do przechowywania mleka. Mają rozmiary skrojone idealnie stworzone na kartonik czy butelkę. Poza tym przechowując mleko w drzwiach lodówki, mamy do niego łatwy dostęp.

Tymczasem drzwi lodówki to wcale nie jest dobre miejsce na przechowywanie mleka. Nabiał lubi stałą temperaturę. Otwierając lodówkę, narażamy produkty przechowywanie w jej drzwiach na stałe wahania temperatury. Nie służy to ani mleku, ani kefirom i jogurtom, ani jajkom.

Gdzie najlepiej przechowywać mleko?

Mleko najdłużej pozostaje świeże w temperaturze 2-4 stopni Celsjusza. Nie lubi też zmian temperatury. Oba te warunki spełnia środkowa półka w lodówce. To właśnie tam powinniśmy przechowywać nie tylko mleko, ale i inne rodzaje nabiału.

W lodówce przechowuj tylko mleko, które jest otwarte. Mleko w kartonach, jeśli jest fabrycznie zamknięte, może być przechowywane poza lodówką. Nieco inaczej ma się sprawa z mlekiem świeżym, które w sklepie stoi w lodówce. Zazwyczaj pakowane jest w plastikowe butelki. Takie mleko należy przechowywać w lodówce od razu po przyniesieniu ze sklepu.

Zobacz też:

Wrzuć je do bębna, a poduszki po praniu będą miękkie i puszyste jak chmurka!

Tych rzeczy nigdy nie wkładaj do zmywarki. Będą bezużyteczne

​Nie wyrzucaj, tylko włóż do spłuczki. Następny rachunek za wodę miło cię zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby