Reklama
Reklama

Wsyp odrobinę do zniczy, a będą się paliły przez wiele godzin. Sporo zaoszczędzisz

Wybierając znicze w sklepie, chcemy, aby jak najdłużej się paliły one na grobach naszych bliskich. W tym celu możemy zastosować szereg różnych sposobów, dzięki którym wydłużymy czas, gdy będą one dawały ciepłe światło. Pewien z nich wymaga od nas jedynie wzięcia z domu popularnej przyprawy. Sprawdź, jak wydłużyć czas palenia się zniczy dzięki skutecznemu trikowi.

W momencie, gdy wybieramy się na cmentarz, zwykle zabieramy ze sobą znicze, zapalniczkę lub zapałki oraz kwiaty. Jednak warto włożyć do torebki jeszcze jedną rzecz, którą znajdziemy w każdej kuchni. Dzięki temu znicze będą paliły się zdecydowanie dłużej.

Znicze - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcąc, by zakupione przez nas znicze paliły się przez długi czas, musimy już w momencie ich kupna zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim przeczytajmy dokładnie informacje podane przez producenta na opakowaniu, ponieważ powinien on tam zamieścić czas palenia się zniczy.

Dodatkowo przyjrzyjmy się, czy na powierzchni wkładów nie ma pęcherzyków. Masa woskowa powinna być gładka i jednolita, dzięki czemu będzie paliła się dłużej. Ważny jest także knot, który nie może być zbyt gruby, ani zbyt cienki. Najlepszym rozwiązaniem jest taki knot, którego długość nie przekracza jednego centymetra.

Pamiętajmy także, że kierując się zasadą, że im większy znicz, tym dłużej będzie się palić, musimy wziąć pod uwagę, że to wkład decyduje o czasie palenia, a nie rozmiar szklanego lampionu. Dodatkowo kierujmy się nie tylko rozmiarem wkładu, ale także jego rodzajem.

Wkłady olejowe palą się najdłużej i są najbardziej odporne na niskie temperatury. Natomiast te parafinowe mają krótszy czas palenia i są mniej odporne na mróz, ale za to są tańsze. Z kolei wkłady woskowe, ze względu na krótki czas palenia, są coraz rzadziej wykorzystywane przez producentów.

Czytaj również: Wystarczy jeden kosmetyk, aby pozbyć się myszy z domu. Na pewno masz go w łazience

Jak wybrać odpowiedni wkład parafinowy?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup tańszej opcji, jaką jest wyrób z parafiny, to musimy również zwrócić uwagę na pewną rzecz, która pozwoli nam znaleźć produkt, który nas usatysfakcjonuje.

Okazuje się, że dwa z pozoru takie same wkłady mogą różnie się spalać, co jest zależne od jakości parafiny. Chcąc dowiedzieć się, która opcja jest lepsza, musimy przyjrzeć się wadze wkładu. Najlepiej wybrać ten, który jest cięższy, ponieważ będzie się on palił dłużej.

Oprócz tego możemy zastosować jeszcze jeden trik i zanim kupimy wkład, powinniśmy obrócić go do góry nogami i sprawdzić, czy parafina nie wypada z opakowania. Te wkłady, które trzymają się osłonki, mają więcej parafiny i będą się paliły dłużej.

Dlaczego sól przyda się na cmentarzu?

Chcąc przedłużyć czas palenia się zakupionych przez nas zniczy, możemy zastosować świetny sposób, który wymaga od nas jedynie zabrania ze sobą jednej rzeczy z kuchni. Wystarczy, że na cmentarz weźmiemy ze sobą sól.

Okazuje się bowiem, że wsypanie niewielkiej ilości soli do znicza sprawi, że ten będzie dłużej dawał ciepłe światło. W tym celu musimy jedynie rozsypać szczyptę przyprawy przy samym knocie. Dzięki temu wkłady będą się palić przez wiele długich godzin.

 

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby