Reklama
Reklama

Włóż to do mikrofalówki. Po kilku minutach usuniesz wszystkie zabrudzenia bez szorowania

Czyszczenie mikrofalówki jest zadaniem dość uciążliwym, ale jednocześnie koniecznym. Wszystkie urządzenia, które mają kontakt z jedzeniem, powinny być bowiem świeże i czyste z uwagi na nasze zdrowie. Kuchenka mikrofalowa przyspiesza przygotowywanie posiłków, ale z czasem na jej ściankach osadza się tłuszcz, a na dnie mogą pozostać jakieś resztki. Jak szybko wyczyścić urządzenie? Jest na to prosty sposób.

Pierwsza kuchenka mikrofalowa powstała w roku 1946, a za jej wynalazcę uważany jest Percy Lebaron Spencer, amerykański inżynier i wynalazca. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie codzienności, bez korzystania z niej. Urządzenie umożliwia bowiem szybkie podgrzewanie pokarmów. Jak każdy sprzęt, który ma kontakt z jedzeniem, mikrofalówka powinna być jednak regularnie czyszczona. Jak to zrobić szybko i sprawnie? Doradzamy.

Kuchenka mikrofalowa — jak z niej bezpiecznie korzystać?

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie kuchenne, które cieszy się ogromną popularnością. Służy do odgrzewania pożywienia, które umieszcza się w niej i poddaje oddziaływaniu mikrofal. Można w niej przygotować wiele pysznych deserów i potraw, na przykład upiec owsiankę czy omlet. Ważne jednak, by używać specjalnych naczyń, przeznaczonych do tego typu urządzeń, które nie wpłyną negatywnie na jedzenie i nie stopią się pod wpływem wysokiej temperatury. Najlepiej by były to naczynia szklane lub ceramiczne.

Bez względu na to co akurat lubimy szykować czy odgrzewać w kuchence mikrofalowej, należy ją regularnie czyścić, by uniknąć utrwalenia zabrudzeń. Z biegiem czasu stają się bowiem trudniejsze do usunięcia, a jej wnętrze zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Jednocześnie z uwagi na bezpieczeństwo późniejszego użytkowania, mocne szorowanie wnętrza urządzenia nie jest zalecane. Każdy, kto zastanawia się, jak wobec tego pozbyć się zabrudzeń, może odetchnąć z ulgą. Sposób jest bardzo prosty i wykorzystuje produkt, który znajduje się niemal w każdej kuchni.

Czytaj też: Na pewno nie wiesz, że możesz to czyścić w zmywarce. Zaoszczędzisz sporo czasu 

Kuchenka mikrofalowa — jak ją szybko wyczyścić?

Istnieje domowa metoda, ułatwiająca bezpieczne usunięcie z kuchenki mikrofalowej nawet mocnych zabrudzeń. Wystarczy użyć cytryny, by pozbyć się warstwy starego tłuszczu i resztek jedzenia.

Do miseczki wlewamy wodę i dodajemy do niej sok z cytryny lub kroimy ją na plasterki i umieszczamy je w wodzie. Naczynie z cytryną wkładamy do mikrofalówki i włączamy ją na 5 minut. Po tym czasie para wodna zmiękczy zabrudzenia, ułatwiając ich pozbycie się. Wystarczy użyć do tego zwykłej ściereczki, a urządzenie będzie czyste i lśniące.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki