Reklama
Reklama

W tych godzinach w sklepach są największe kolejki. Unikaj ich, jeśli nie chcesz tracić czasu

Zarówno codzienne zakupy, jak i wizyta w sklepie przed świętami, mogą okazać się wyjątkowo męczącym doświadczeniem. Przedświąteczna gonitwa i kolejki, które wydają się nie mieć końca, to koszmar każdego kupującego. Krótka wizyta w sklepie po kilka produktów, zamienia się w długi czas oczekiwania w kolejce? Możesz tego uniknąć, wiedząc, w jakich godzinach warto omijać sklepy, aby uniknąć tłumów!

W tych godzinach zakupy nie są dobrym pomysłem 

Najcenniejszym dobrem jest czas, dlatego nie warto marnować go na długie czekanie do sklepowej kasy. Czy to tradycyjne, czy samoobsługowe kasy, kolejki często zdają się nie skracać nawet o jednego kupującego. 

Prostym rozwiązaniem na to, jak uniknąć stania w kolejkach i stresu z tym związanego, jest wybrać się do sklepu o odpowiedniej porze.  Największy ruch w sklepach notowany jest w godzinach popołudniowych, kiedy to większość ludzi kończy pracę lub szkołę. Badania wskazują wzmożony ruch w sklepach wielkopowierzchniowych pomiędzy godziną 16 a 18. 

Chcesz uniknąć kolejek? Nie planuj wyjścia do sklepu w tych godzinach. Decydując się na zakupy w mniejszych, osiedlowych sklepikach, przygotuj się na ruch w godzinach porannych. Często bowiem ludzie dokonują tam zakupów przed pracą bądź szkołą.  

Czytaj również: Ukryta funkcja kas w supermarketach. Wiedziałeś o niej?

W sobotę ruch w sklepach jest największy  

Nie tylko godzina jest ważna, ale również dzień, w którym planujesz wyjście na zakupy. W przeciągu tygodnia to właśnie w sobotę można zauważyć największy ruch i najdłuższe kolejki. Tego dnia pierwszy szczyt zakupowy przypada na godzinę 11, drugi koło godziny 19. 

Do południa wśród kupujących przeważają seniorzy, natomiast podczas popołudniowych zakupów są to osoby zazwyczaj pracujące. Warto dodać, że duży wpływ na tłok i długie kolejki w soboty mają niedziele niehandlowe. Posiadając taką możliwość, warto zaplanować wyjście na zakupy w tygodniu, tym samym oszczędzając sobie stresu związanego z dużym tłokiem w sklepach, w sobotni dzień. 

Jeśli natomiast masz czas na zakupy tylko w weekend, warto udać się do sklepu wczesnym rankiem, unikając przy tym największych tłumów. Pory dnia, tygodnia, a także święta i okazje specjalne, mają ogromny wpływ na to, jaki ruch odnotowują sklepy. Chcąc uniknąć długich godzin w kolejkach, tłumów oraz niepotrzebnego stresu, warto odpowiednio wcześniej zaplanować wyjście na zakupy. 

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy