Reklama
Reklama

W ten sposób bez wysiłku podgrzejesz wodę w basenie. Będzie ciepła i czysta

Folia bąbelkowa najczęściej wykorzystywana jest do pakowania przesyłek. Okazuje się jednak, że możemy znaleźć dla niej ciekawe zastosowanie w ogrodzie. Folia bąbelkowa do podgrzewania wody w basenie sprawdzi się idealnie, a przy tym zabezpieczy powierzchnię przed gromadzeniem się zanieczyszczeń. Jak ją stosować? Wyjaśniamy.

Folia bąbelkowa to sprężysty, plastikowy materiał, zwykle używany do pakowania przesyłek czy innych delikatnych przedmiotów. Jest przezroczysta, a umieszczone w regularnych odstępach, wypełnione powietrzem pęcherzyki zapewniają zawiniętym w nią rzeczom skuteczną ochronę. Wielowarstwowy, odporny na rozdarcia i wilgoć materiał może jednak znaleźć nieoczekiwane zastosowanie w przydomowym ogrodzie. Folii bąbelkowej możemy bowiem użyć do zabezpieczenia basenu.

Folia bąbelkowa — zastosowanie przy ochronie basenu

Baseny ogrodowe stają się coraz popularniejsze. Niektórzy decydują się tylko na wersje dmuchane, które pompują przed każdym użyciem. Inni preferują rozwiązania trwałe i wybierają baseny wbudowane na stałe lub baseny naziemne, które pozostawiają w ogrodzie przez całe lato. By w takiej sytuacji cieszyć się czystą wodą, można wykorzystać specjalne osłony basenowe (na przykład pianki czy folie), ale przyda się też folia bąbelkowa. To rozwiązanie równie skuteczne, a przy tym bardzo tanie.

Folia bąbelkowa na basen — cena. Ile za nią zapłacimy?

Folia bąbelkowa do basenu, przygotowana na wymiar, może kosztować kilkaset złotych, ale też kilkadziesiąt złotych — wszystko zależy od konkretnych wymiarów basenu. Możemy też przygotować podobną osłonę samodzielnie, kupując zwykłą folię bąbelkową i zabezpieczając nią basen. To rozwiązanie zdecydowanie najtańsze, bo za 1 metr bieżący możemy zapłacić nawet niecałe 8 złotych.

Zabezpieczanie basenu folią bąbelkową — zalety

Folia bąbelkowa do basenu powinna mieć możliwie jak największą gramaturę (najlepiej 75 g/m² lub 90 g/m²), by dobrze spełniała swoje zadanie. Ma chronić wodę w basenie nie tylko przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, ale też przed utratą ciepła. Pęcherzyki powietrza pochłaniają ciepło, a następnie oddają je wodzie, a gdy już się nagrzeje, dzięki folii wolniej się ochładza — nawet gdy temperatura powietrza spada. Dzięki bąbelkom powietrza produkt bez trudu utrzymuje się na powierzchni wody. Łatwo go też zwinąć, wyczyścić, jak również przechowywać.

Folia bąbelkowa — jak ją założyć na basen?

Zakładanie folii bąbelkowej na basen uzależnione jest od rodzaju zbiornika. Basen umieszczony w zagłębieniu jest prosty do okrycia — folię wystarczy rozciągnąć na jego powierzchni. Najlepiej, jeśli folii będzie więcej — dzięki temu możemy położyć w rogach na przykład kamienie czy inne ciężkie przedmioty, zabezpieczając ją przed podmuchami wiatru. W przypadku basenów wolnostojących folię warto zawinąć również wokół górnego fragmentu ścian. Warto też posłużyć się na przykład sznurkiem, by folia nie podnosiła się pod wpływem wiatru.

Zobacz też:

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby