Reklama
Reklama

W mig wyczyścisz zabrudzony okap. Nawet zaschnięty tłuszcz nie ma szans

Okap jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. To właśnie on pomaga wyeliminować parę wodą oraz zapachy powstające w trakcie gotowania. W związku z tym gromadzi się na nim tłuszcz oraz kurz, a doczyszczenia go nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście można sobie i z tym poradzić. Wystarczy zapoznać się z domowymi trikami na wyczyszczenie brudnego okapu. Działanie niektórych produktów może naprawdę zaskoczyć.

Czyszczenie okapu to zmora niejednego domownika. Zaschnięty tłuszcz oraz kurz mogą przyprawić o zawrót głowy. W celu utrzymania czystości w kuchni i zapobieganiu gromadzenia się tłuszczu, najważniejsza jest regularność. Jak to zrobić bez utraty cennych godzin na bezskuteczne szorowanie? 

Jak szybko i skutecznie wyczyścić okap?

Często pomijany w trakcie szybkiego sprzątania kuchni może być później trudny do wyczyszczenia. Dodatkowo z czasem może przestać prawidłowo funkcjonować. A wszystko przez zgromadzony i zaschnięty brud.  

Tak jak kuchenka, piekarnik czy blaty są regularnie czyszczone, tak samo powinno być z okapem. Najlepiej, aby odbywało się to po każdym gotowaniu. Wtedy tłuszcz, który się osadza, w pełni nie zdąży zaschnąć. Jednak mało kto tak robi.  

Warto więc raz na jakiś czas zaplanować umycie okapu. Chętnie wykorzystywana do tego zadania jest mieszanka wody z octem w proporcji 1:1. Skuteczny może się okazać również zwykły płyn do mycia naczyń. Co jednak zrobić w przypadku, gdy na długo zapomnieliśmy o okapie i wspominane sposoby mogą okazać się niewystarczające? 

Niepozorny produkt, który może zdziałać cuda  

Z pomocą nadchodzi oliwka dla dzieci. Świetnie poradzi sobie z usunięciem tłustych plam, na które dobrze zadziałać roztworami na bazie tłuszczu. Dzięki oliwce zabrudzenia znikną, a dodatkowo sprzęt zostanie zakonserwowany.  

Do wyczyszczenia okapu wystarczy wziąć oliwkę dla niemowląt oraz gąbkę, a następnie przetrzeć brudną kratkę. Do zaschniętych zabrudzeń warto użyć twardej strony gąbki. Po wszystkim ściereczką zetrzeć resztki brudu oraz oliwki. Efekt z pewnością będzie zaskakujący. 

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | czyszczenie | domowe sposoby