Reklama
Reklama

Użyj tego owocu, a w mig pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu z pralki

Już po kilku praniach z pralki może wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach. Co zrobić w takim przypadku? Zamiast drogich środków warto wypróbować domowe metody, które mogą okazać się równie skuteczne. W roli głównej owoc dodawany do herbaty.

Nieprzyjemny zapach z pralki jest sygnałem o konieczności jej wyczyszczenia. Czynność tę powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, aby urządzenie i ubrania pachniały świeżością. Czym najlepiej wyczyścić pralkę? Przedstawiamy domowe sposoby z zastosowaniem produktów, które każdy ma w zapleczu kuchennym

Soda oczyszczona na nieprzyjemny zapach z pralki

Popularną, domową metodą czyszczenia pralki jest zastosowanie sody oczyszczonej, która zniweluje nieprzyjemny zapach. Jak ją użyć?

Na początek należy dokładnie umyć bęben pralki. W drugim kroku wsypujemy wspomnianą sodę do przegródek na proszek. Ważne jest, aby wypełnić nią komorę przynajmniej do połowy. 

Później ustawiamy na pustej pralce pełny cykl prania. Pamiętajmy, aby ustawić możliwie najniższą temperaturę. 

Czyszczenie pralki - trik z Instagrama

Ostatnio na Instagramie Pauliny Czajki pojawił się filmik, na którym infuencerka dzieli się ze swoimi fanami trikiem na czyszczenie pralki. Jak zatem ją wyczyścić?

Połówki cytryny należy posmarować pastą do zębów i włożyć do bębna w woreczku na bieliznę. Dodatkowo dodajemy sodę oczyszczoną, zarówno do bębna, jak i do przegródek. Pralkę ustawiamy na cykl prania w 90 stopniach Celsjusza

Skuteczna metoda czyszczenia pralki z kwaskiem cytrynowym

Pralkę można wyczyścić, a tym samym pozbyć się nieprzyjemnego zapachu za pomocą kwasku cytrynowego. Wystarczy wsypać proszek do wysokości 1/3 przegródki. Następnie ustawiamy cykl prania z najniższą temperaturą. 

Tę metodę należy stosować przynajmniej raz w miesiącu, aby osiągnąć zamierzone efekty. Czyszcząc pralkę kwaskiem cytrynowym, uchronimy ją także przed kamieniem i grzybami. 

Pamiętajmy, aby po każdym czyszczeniu pralki zostawiać uchylone drzwiczki. Dzięki temu wilgoć wyparuje z urządzenia. Unikniemy zapachu stęchlizny, który może przenieść się na ubrania i doprowadzić do powstania pleśni. 

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie