Reklama
Reklama

Ustawiasz złą temperaturę w lodówce i płacisz wysokie rachunki? Sprawdź, ile powinna wynosić

Na wysokość rachunków za prąd ma wpływ praca urządzeń AGD. Jednym z nich jest lodówka. To, jaka temperatura panuje w środku komory urządzenia, jest kluczowe w kontekście wysokości opłat za energię.

W każdym domu w kuchni w ogólnodostępnym miejscu stoi lodówka, w której jest przechowywana żywność. Za sprawą niskiej temperatury jedzenie jest przydatne do spożycia dłużej i dobrze smakuje nawet po kilku dniach od rozpakowania, czy przygotowania.

Żeby było to możliwe, w środku komory lodówki musi panować odpowiednio niska temperatura. Dzięki temu owoce, warzywa, nabiał, czy mięso będą utrzymywać termin ważności przez długi czas. Warto wiedzieć, że źle uregulowana lodówka może generować dodatkowe wydatki.

Jaką temperaturę powinna mieć lodówka?

Optymalna temperatura w lodówce to taka, która umożliwia przechowywanie żywności bez zmartwień dotyczących ewentualnego jej zepsucia, chociażby wskutek zbyt wysokiej temperatury. W dobie inflacji i wysokich rachunków za energię, korzystanie z lodówki włączonej z najwyższym trybem chłodzenia może być wyjątkowo drogie.

Chcąc zaoszczędzić na rachunkach, warto uregulować temperaturę w środku komory chłodzącej urządzenia. Optymalnym przedziałem jest zakres od 3 do 5°C. Dzięki temu żywność zachowa termin przydatności, a lodówka nie wygeneruje swoją pracą wysokich rachunków za prąd.

Czytaj również: Jak przygotować auto do zimy? Wymiana opon to nie wszystko

Jak korzystać z lodówki, żeby nie generować wysokich opłat?

Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób powinno się użytkować lodówkę. Wkładając i wyjmując jedzenie z urządzenia, należy pamiętać o tym, żeby przymykać każdorazowo drzwiczki. Dzięki temu lodówka nie będzie pobierać większej ilości energii po to, aby zrekompensować różnicę temperatury. 

Ważną kwestią jest również zwracanie uwagi na to, co konkretnie wkłada się do lodówki. Należy kategorycznie unikać umieszczania w komorze urządzenia ciepłych, a tym bardziej gorących artykułów. Przed włożeniem ich do lodówki, trzeba odczekać, aż wystygną. Zachowując te zasady oraz ustawiając odpowiednią temperaturę w środku urządzenia, można obniżyć rachunki za prąd.


Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki