Reklama
Reklama

To najlepsze miejsce na router. Postaw go tam, a zauważysz różnicę

Router to jedno z najbardziej niezbędnych urządzeń w domu. Dzięki niemu możliwa jest bezprzewodowa łączność z Wi-Fi. Czasem jednak zdarza się, że internet działa bardzo wolno, a powodem tego jest złe usytuowanie routera. Gdzie najlepiej go umieścić, by rozwiązać problem?

Gdzie położyć router, aby działał jak najszybciej?

Router to urządzenie, które musi stać w odpowiednim miejscu. W przeciwnym razie jego działanie może być zaburzone przez różne przeszkody, takie jak między innymi ściany. Chowanie urządzenia w różnych zakamarkach może sprawić, że sygnał nie będzie zbyt mocny. Gdzie w takim razie położyć router, aby działał jak najlepiej? 

Przede wszystkim warto wybrać takie położenie, które będzie zapewniało zasięg każdemu z domowników. Warto zrezygnować z zagraconych półek, ponieważ router nie będzie miał odpowiedniej przestrzeni do tego, by się chłodzić. Lepiej wydzielić mu miejsce na komodzie w przedpokoju, dzięki czemu sygnał będzie na tyle duży, by zapewniać dostęp do sieci każdemu z domowników. 

Gdzie umieścić router w dwupiętrowym domu?

Sytuacja może nieco się komplikować, gdy dom jest dwupiętrowy. Wówczas umieszczenie urządzenia na parterze może powodować, że sygnał na piętrze nie będzie dostatecznie silny. W takim przypadku pomocne mogą okazać się dwie rzeczy. 

Po pierwsze – wzmacniacz sygnału. Tak zwany repeatery mogą zapewniać lepszy sygnał dla domowników znajdujących się w nieco bardziej oddalonych miejscach. Po drugie – warto rozważyć usytuowanie routera na stelażu przymocowywanym do sufitu.

Zobacz też:

Wrzuć je do bębna, a poduszki po praniu będą miękkie i puszyste jak chmurka!

Tych rzeczy nigdy nie wkładaj do zmywarki. Będą bezużyteczne

​Nie wyrzucaj, tylko włóż do spłuczki. Następny rachunek za wodę miło cię zaskoczy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki