Reklama
Reklama

To domowe mleczko doczyści każdy brud w łazience i kuchni. Potrzebujesz dwóch produktów

Skończyło ci się mleczko do czyszczenia kuchni i łazienki? Nie musisz pędzić do sklepu - przygotuj naturalny środek, którym doczyścisz nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Możesz zrobić go na dwa sposoby. Głównym składnikiem jest soda oczyszczona. Wcale nie chodzi o jej popularne połączenie z wodą i octem.

Chcesz zaoszczędzić pieniądze na chemicznych środkach czystości i równie skutecznie doczyścić kuchnię oraz łazienkę? Postaw na domowy sposób z zastosowaniem sody oczyszczonej. Dodatkowo ten naturalny środek redukuje przedostawanie się szkodliwych substancji do ekosystemu. 

Jak zrobić domowe mleczko do czyszczenia kuchni i łazienki?

Zlewy w kuchni i w łazience możesz wyczyścić za pomocą mleczka zrobionego z samej sody oczyszczonej. Ten domowy środek idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie mamy bezpośredni kontakt z czyszczoną powierzchnią

Żeby zrobić naturalne mleczko należy rozrobić sodę w niewielkiej ilości wody. Biały proszek musi mieć konsystencję pasty. Taką wilgotną, lecz wciąż gęstą mieszanką czyścimy brudne powierzchnie w kuchni i łazience. 

Domowe mleczko z dwóch produktów. Usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia

Możesz zrobić skuteczniejsze, domowe mleczko, które poradzi sobie z każdym zabrudzeniem w kuchni i łazience. Jakie dwa produkty musimy ze sobą zmieszać?

W tym przypadku również przyda się soda oczyszczona, jednak zmieszana z szarym mydłem potasowym w płynie. Rozpuszcza ono tłuszcze i nie zawiera substancji zapachowych czy barwników, dlatego uznajemy je za hipoalergiczny detergent. 

Dodając sodę oczyszczoną do szarego mydła, wzmacniamy jego właściwości i uzyskujemy pożądaną konsystencję mleczka albo pasty, idealnej do czyszczenia. Gdy już zrobimy wilgotną, gęstą mieszankę, to nanosimy ją na gąbeczkę i przecieramy największa zabrudzenia w kuchni i łazience. 

Zaletą tych domowych mleczek jest jego prostota i dostępność składników – oba produkty znajdziemy w większości domów. Mieszanki są nie tylko skuteczne, ale również delikatne dla powierzchni, nie powodują uszkodzeń. Co więcej, dzięki naturalnym składnikom, możemy bez obaw stosować je również na powierzchniach, gdzie mamy kontakt z żywnością.

Zobacz też:

Wcale nie ryż. Najlepszy pochłaniacz wilgoci zrobisz z tej przyprawy

Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | sprzątanie | domowe sposoby