Reklama
Reklama

Tym wyczyścisz toster i gofrownicę. Po 2 minutach będą lśnić jak nowe

Po przygotowaniu przekąsek twoja kuchnia wygląda tak, jakby przeszedł przez nią huragan? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyczyścić toster i gofrownicę bez rozkręcana, skorzystaj z naszych wskazówek. Mycie tych urządzeń chemią nie wchodzi w grę, gdyż to może szkodzić zdrowiu. Są jednak inne, proste triki na usunięcie zaschniętych resztek jedzenia.

Rozpoczęcie dnia od pysznego gofra czy tostów z serem na śniadanie to sama radość. Przygotowanie wspomnianych przekąsek jest szybkie i banalnie proste. Są gotowe już po kilku minutach, dzięki wykorzystaniu profesjonalnych opiekaczy. 

Ze względu na wygodę niektórzy robią je codziennie. Niestety po powrocie z pracy trzeba je umyć, a to jest już męczące i czasochłonne. No chyba, że wiesz, jak się do tego zabrać. Co ciekawe, wcale nie musisz rozkręcać urządzeń. Są łatwiejsze sposoby na to, jak wyczyścić toster i gofrownicę z uporczywych zabrudzeń.

Jak często trzeba czyścić toster i gofrownicę? Większość ludzi zwleka, a to duży błąd

Większość ludzi zbyt rzadko czyści opiekacze. Urządzenia tj. toster czy gofrownica trzeba jednak myć regularnie, najlepiej po każdym użyciu. Zrób to od razu po upieczeniu grzanek lub słodkości. W przeciwnym razie będą się w nich namnażać bakterie i grzyby, co negatywnie odbije się na twoim zdrowiu. 

Problemem są także same zaschnięte resztki np. przypalony ser czy ciasto, które mogą psuć smak kolejnych potraw. Nie wspominając już nawet o obniżonych walorach estetycznych. Kiedy twoje urządzenie jest zaniedbane, cała kuchnia także wydaje się brudna. 

Może cię zainteresować: Myjesz płytę indukcyjną w ten sposób? To bardzo powszechny i niebezpieczny błąd

Jak wyczyścić toster z zaschniętego sera i resztek?

Nie wiesz, jak wyczyścić toster, więc za każdym razem rozkręcasz urządzenie? To zbędne. Możesz zrobić to szybciej, pomijając rozbieranie sprzętu na części. Na początek jednak odłącz go od prądu i poczekaj, aż ostygnie. 

Wyjmij tackę z dołu tostera, o ile ją masz, ponieważ to na nią spada większość okruchów. Przemyj tę część urządzenia delikatnie wodą i wytrzyj na sucho. Jeżeli jakimś cudem jej nie ma, zwilż materiał wodą i przetrzyj urządzenie ręcznikiem papierowym.

Okruchy możesz pozbierać drewnianą łopatką (pod żadnym pozorem nie używaj widelca). Do umycia tostera z zewnątrz możesz natomiast wykorzystać roztwór wody i płynu do naczyń. Mimo użycia chemii w przypadku tej strony urządzenia jest to bezpieczne, ponieważ nie ma ona styku z chlebem, który spożywasz. 

Czytaj również: Wyszoruj tym kabinę prysznicową. Będzie błyszczeć jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Jak wyczyścić gofrownicę z ciasta krok po kroku?

Podobnie jak toster czy inny opiekacz, także gofrownicę należy czyścić po każdym użyciu. Nie popełniaj popularnego błędu, myjąc ją na gorąco. Poczekaj, aż wystygnie, odłącz ją od źródła zasilania i dopiero wtedy zabierz się za pielęgnację urządzenia. 

Przetrzyj płyty wewnętrzne delikatną, zwilżoną wodą ściereczką. Nie spiesz się, a jeśli ciasto przywarło do płyty, polej je kilkoma kroplami oleju. To sprawi, że resztki zmiękną i łatwiej będzie je wyczyścić.

Zobacz też:

Widzisz to w słoiku z miodem? Pszczelarz wyjaśnia, co to oznacza

Okulary ciągle parują? Wystarczy kilka kropel, by pozbyć się problemu

​Lidl je przecenił, a nikt ich nie kupuje. Pomagają na serce, jelita i tarczycę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie