Reklama
Reklama

Tak pozbędziesz się uciążliwych telemarketerów. Wystarczy jedno zdanie

Jak pozbyć się irytujących telemarketerów? Nieustanne telefony od pracowników call center irytują Polaków, którzy na ogół nie są zainteresowani ich ofertami. A jednak mało kto wie, jak szybko zakończyć niewygodne rozmowy z osobami, które oferują nam zakup niechcianych produktów. Przedstawiamy więc kilka przydatnych trików, które pozwalają ekspresowo zniechęcić natrętnych telemarketerów.

Jak pozbyć się telemarketerów, którzy non stop do nas wydzwaniają? Jeden telefon to jeszcze nie tragedia. Niestety niektórzy sprzedawcy nie znają granic i, nawet codziennie są w stanie dzwonić, aby oferować nam swoje produkty.

To męczące, ale okazuje się, że jest sposób na to, by natrętni telemarketerzy przestali się nam narzucać. Podczas rozmowy wystarczy jedynie wypowiedzieć krótkie zdanie.

Jak pozbyć się telemarketerów? Wulgaryzmy i blokowanie nic nie dają

Natrętni telemarketerzy mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie, a rozłączenie się podczas rozmowy nie jest skutecznym sposobem, aby się ich pozbyć. Większość sprzedawców nie daje się tak łatwo spławić. Są już przyzwyczajeni do takich zachowań, a kuszeni wizją łatwego zarobku, na pewno zdecydują się na ponowny kontakt z potencjalnym klientem. 

W dzisiejszych czasach wielu firm nie zniechęcają również stanowcze odmowy, a nawet wulgaryzmy. A gdy zablokujemy irytujący numer, telemarketerzy po prostu zaczynają dzwonić do nas z innego telefonu. 

Na kontakt telefoniczny musisz wyrazić zgodę. Warto czytać regulaminy

Zgodnie z prawem, aby telemarketer mógł przez telefon przedstawić nam konkretną ofertę (na zlecenie firmy lub przedsiębiorcy), wcześniej musimy wyrazić na to zgodę. Podczas zapisów do newsletterów oraz zakupów przez internet często nieświadomie wyrażamy zgodę na udostępnianie naszych danych osobowych, a później o tym zapominamy. 

Powinniśmy zawsze czytać regulaminy i zwracać uwagę na to, czy przypadkiem nie znajduje się w nich rubryka z opcjonalną zgodą na kontakt telefoniczny. Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko, że przedstawiciele danej firmy będą wydzwaniać do nas z nowymi ofertami, lepiej jej nie zaznaczajmy. 

Skuteczny sposób na uciążliwego telemarketera. Wystarczy jedno zdanie

Jak pozbyć się telemarketera jednym prostym zdaniem? Po odebraniu telefonu, po prostu zadajmy mu pytanie "skąd pan/pani ma mój numer" i wtedy najprawdopodobniej dana osoba odpowie nam, że został on losowo wygenerowany przez komputer. 

W takiej sytuacji odpowiedzmy, że zgodnie z prawem jest to nielegalne i poprośmy o natychmiastowe wykreślenie naszych danych z bazy kontaktów. Jeżeli to nie poskutkuje, możemy pogrozić firmie skargą do UKE i UOKiK-u. 

Innym skutecznym sposobem na uciążliwego telemarketera może okazać się prośba o powtórzenie danych osobowych telemarketera oraz firmy, na zlecenie której dzwoni. Ten trik często zniechęca początkujących sprzedawców, którzy bardziej obawiają się skarg. 

Zobacz też:

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

Po remoncie został ci styropian? Sprawdź, gdzie należy go wyrzucić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki