Reklama
Reklama

Sierść z dywanu nie daje się odkurzyć? Tak szybko i bez wysiłku się jej pozbędziesz

Czworonożni domownicy — psy, koty czy też króliki — mogą zostawiać sporo sierści na różnych przedmiotach. Jak z ubrań dość łatwo pozbyć się tej „ozdoby”, tak w przypadku dywanów może być nieco trudniej. Samo odkurzanie często jest mało skuteczne. Na szczęście istnieje kilka trików, które ułatwią sprzątanie.

Zwierzęta, szczególnie te z dłuższą, gęstszą sierścią, zostawiają jej bardzo dużo w różnych zakamarkach mieszkania. Z podłogi można ją zebrać odkurzaczem. Problem pojawia się przy dywanach i tapicerkach, kiedy sierść wbija się we włosie. W takim przypadku zwykłe odkurzanie bywa mało skuteczne. Jak więc usunąć sierść? 

Jak usunąć sierść z dywanu? Wystarczą gumowe rękawiczki

Kot czy pies rozłożony na puszystym dywanie to często widok w domach i mieszkaniach osób posiadających te urocze zwierzaki. Jednak kryje się za tym sporo sierści na dywanie, szczególnie w okresie linienia. Tak więc warto skorzystać z prostego i szybkiego triku, który pozwoli na jej zebranie, a wystarczą zwykłe, gumowe rękawiczki. Mogą być nawet jednorazowe — ważne, aby były zrobione z gumy. 

Rękawiczki należy nałożyć na ręce i delikatnie zwilżyć wodą, następnie przejechać dłonią po dywanie zbierając sierść. W przypadku większej powierzchni trzeba będzie kilka razy spłukiwać sierść. Ta metoda sprawdzi się zarówno na dywanach z długim, jak i krótkim włosiem.  

Sprawdź także: Po co wkłada się foliówkę do prania? Efekt cię zaskoczy

Jak jeszcze można usunąć sierść z dywanów? 

W przypadku mniejszych dywanów dobrą metodą może być rolka do ubrań, do której przyczepi się sierść. Inną opcją jest nawilżona gąbka do naczyń, którą trzeba przecierać dywan. Można również kupić specjalną szczotkę z gumowymi wypustkami. Sprawdzi się także gumowa myjka do szyb — ją również należy namoczyć. 

Przeczytaj też: Białe buty będą wyglądać, jak nowe. Wystarczy, że przetrzesz je tym

Co zrobić, aby mniej sierści pojawiło się na dywanie? 

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim wyczesywaniu zwierząt. W okresie linienia koty, psy czy króliki długowłose potrzebują wyczesywania nawet raz dziennie. W pozostałych miesiącach może to być co dwa-trzy dni. W przypadku zwierząt z krótszą sierścią wystarczy to robić raz na tydzień. Dzięki temu mniej sierści będzie lądowało na dywanie. 

Zobacz też:

Kroisz czosnek w ten sposób? Nawet nie wiesz, że pozbawiasz go cennych właściwości

Możesz usunąć kamień z kranu w 5 minut. Wystarczy, że użyjesz tych 2 składników

Tak wyczyścisz welurową kanapę. Usuniesz plamy i nie stracisz miękkości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | sprzątanie | czyszczenie