Reklama
Reklama

Rozpuść pół łyżeczki w wiadrze z wodą i umyj podłogę. Trzy korzyści, a wydatek poniżej 2 złotych

Warto regularnie sprzątać swoje mieszkanie czy dom, aby żyć w uporządkowanej przestrzeni. Wiele uwagi poświęca się jednak czyszczeniu powierzchni roboczych czy sprzętów, a nieco mniej właściwemu myciu podłóg. Jest to czynność wykonywana często, ale zwykle dość pobieżnie, podczas gdy czysta podłoga ma duże znaczenie dla zachowania sterylności pomieszczeń. Jak myć podłogę i czego używać? Podpowiadamy.

Mycie podłóg wydaje się czymś prostym, jednak nawet przy tak prostej czynności można popełnić mnóstwo błędów. Jeśli chcemy, by na podłodze nie zostały ślady smug, a powierzchnia była nie tylko dobrze wyczyszczona, ale i odkażona, warto dodać do wody pewien popularny składnik. Zwykle jest używany w kuchni, jednak ma o wiele szersze zastosowanie. Jaki to składnik i jak go używać? Podpowiadamy, jak przy jego pomocy skutecznie umyć podłogę.

Cynamon do czyszczenia podłogi? Wykorzystaj go na trzy sposoby

Podstawą wysprzątania podłogi do czysta, jest użycie czystego mopa. Trzeba również przygotować wiaderko z wodą. Sekretnym składnikiem, który warto dodać do wody, jest cynamon. Wystarczy dosypać odrobinę tej przyprawy do wody z niewielką ilością środka czyszczącego do podłóg. Najlepiej wykorzystać cynamon w proszku, dosypując dosłownie pół małej łyżeczki i wszystko dokładnie wymieszać w wiaderku.

Tak naprawdę przyprawę można wykorzystać jeszcze na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada użycie laski cynamonu. Najpierw należy trzy takie laski wrzucić do garnka z wodą (1,5 litra). Gotujemy je na małym ogniu przez około 10 minut, a następnie pozostawiamy wywar do wystygnięcia. Gdy wystygnie, wlewamy go do wiaderka z wodą. Dodajemy jeszcze odrobinę środka czyszczącego do podłóg i uzyskujemy rewelacyjny produkt do skutecznego wymycia podłogi.

Kolejny sposób wykorzystania cynamonu do mycia podłogi jest również bardzo prosty. Wystarczy dodać 5 kropli olejku cynamonowego do wiaderka z wodą, by już po chwili móc zabrać się za mycie i czyszczenie. 

Czytaj też: Płytę indukcyjną czyszczę tylko tym. Usuwa nawet przypalony brud i nie rysuje powierzchni 

Mycie podłogi z użyciem cynamonu. Dlaczego warto?

Czyszczenie podłogi ma na celu jej skuteczne wymycie — pozbycie się wszelkich zabrudzeń, zacieków czy plam. Cynamon pomoże nie tylko skutecznie oczyścić podłogę, ale i zapewni jej przyjemny zapach. Po jego użyciu w domu będzie się unosił zachwycający aromat, który z pewnością każdego pozytywnie nastroi.

Cynamon ma również działanie antybakteryjne. Pomoże zatem odkazić powierzchnię podłogi, walcząc z bakteriami czy drobnoustrojami, które często się na niej osadzają. Doskonale też odstrasza mrówki, więc warto go używać w domach, w których są dużym problemem. To niepozorny dodatek, dzięki któremu mycie podłóg będzie przyjemniejsze, szybsze i skuteczniejsze. 

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie