Ręczniki będą miękkie, jak w hotelu. Wystarczy, że w czasie prania zrobisz to
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste. Chcąc jak najdłużej cieszyć się chłonnymi i przyjemnymi w użytkowaniu tekstyliami łazienkowymi, warto zadbać o kilka istotnych szczegółów. Ważne jest między innymi to, w jaki sposób pierze się ręczniki oraz w czym.
Miękkie i puszyste ręczniki kojarzone są zazwyczaj z tymi dopiero co zakupionymi lub spotkanymi w hotelowej łazience. Okazuje się, że wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które wpływają na formę tych tekstyliów. Dzięki temu ręczniki mogą być miękkie, puszyste i chłonne nawet i po kilkunastu praniach.
Pranie ręczników na pozór nie wydaje się być skomplikowaną czynnością. Dlaczego więc zazwyczaj nowe i puszyste ręczniki już po jednym praniu, stają się szorstkie i nieprzyjemne? Wpływ ma na to wiele czynników. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, a udane pranie ręczników rzeczywiście nie będzie trudne.
Warto zacząć od pamiętania o podstawowych kwestiach, takich jak podział kolorystyczny, a także planowanie osobnych prań dla ubrań i dla ręczników. To niezwykle istotne, bowiem są to różne tekstylia, a więc potrzebują odmiennych sposobów prania.
Względem ręczników istotna jest między innymi temperatura prania, która jest wyższa aniżeli w przypadku zwykłych ubrań. Najczęściej tekstylia łazienkowe pierze się w temperaturze 40-60 st. C.
Ponadto warto zwracać uwagę na nieprzepełnianie bębna pralki. Ręczniki powinny mieć odpowiednią przestrzeń, aby woda mogła swobodnie przepływać i wypłukiwać zanieczyszczenia, a także resztki detergentów. Dobrze więc pilnować, aby bęben był wypełniony maksymalnie do połowy. Warto również zwrócić uwagę na wybrany program prania. Trafnym wyborem może być między innymi program prania delikatnego.
Zobacz także: Pralka może wyczyścić się sama. Wystarczy, że wciśniesz te dwa przyciski
Ważny jest nie tylko sposób, w jaki prane są ręczniki. Liczą się również środki do tego używane. Te mają kluczowe znaczenie w kwestii miękkości i chłonności. Chcąc cieszyć się przyjemnymi w dotyku ręcznikami, takimi jak z hotelowej łazienki, warto dodawać do prania pół szklanki octu na etapie płukania.
Ten prosty domowy sposób posiada jednak o wiele więcej zalet. Przede wszystkim jest ekologiczny i tani. Dodatkowo wpływa na trwałość, miękkość, a także chłonność ręczników. Ocet jako naturalny środek, delikatnie rozluźnia włókna i oczyszcza je z resztek detergentów, przez co ręczniki stają się miękkie i przyjemnie puszyste. Lepiej zbierają także wodę.
To wciąż nie wszystko. Ocet zadba również o dobry wygląd ręczników przez długi czas. Swoim działaniem zatrzymuje kolor tkaniny, przez co ta będzie zarówno dobrze służyć jak i wyglądać nawet przez długie lata.
Zaleca się całkowite zrezygnowanie z płynu do płukania na rzecz octu. Finalnie będą przyjemne w użytkowaniu, jak te z hotelowego pokoju. O specyficzny zapach octu nie trzeba się martwić, bowiem ten szybko zniknie wraz z całkowitym wyschnięciem materiału.
Może cię zainteresować: Twoja pralka nie dopiera ubrań? To może być przyczyną
Zobacz też:
Okna będą czyste jak łza. Użyj produktu z apteki za kilka złotych
Lubisz kanie? Dzięki temu zbierzesz pełny koszyk w kilka chwil
Wybierasz się do sanatorium? Nie zapomnij o tych dokumentach