Pralka może wyczyścić się sama. Wystarczy, że wciśniesz te dwa przyciski
Jak wyczyścić pralkę? Jakich środków użyć? Okazuje się, że nie musimy kupować żadnych detergentów do wyczyszczenia tego urządzenia. Wystarczy wcisnąć dwa przyciski, aby sprzęt lśnił czystością. Odkryj ukrytą funkcję pralki, o której mało kto wie.
Większość nowoczesnych pralek ma funkcję samoczyszczenia. Dzięki niej wewnętrzne części urządzenia zostaną zachowane w dobrym stanie, a więc pozostanie sprawne znacznie dłużej. Warto zatem regularnie korzystać z tego programu, ponieważ w ten sposób zapobiegniemy gromadzeniu się różnych zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu. Wyczyść dwoma przyciskami swoją pralkę.
Pralka wyczyści się sama, jeśli wciśniesz dwa przyciski na korpusie. Chodzi o "Intensywne pranie" i "Bez płukania".
Musimy zatem wcisnąć te dwa przyciski jednocześnie i poczekać 2-3 sekundy. Po tym czasie zauważymy na wyświetlaczu specjalny tryb "Czyszczenie bębna". Po nim naciskamy przycisk "Start".
Proces ten pomaga w eliminacji bakterii, które mogą gromadzić się w trudno dostępnych miejscach bębna. Poza tym przy regularnym uruchamianiu tego programu pralka będzie działać sprawniej i efektywniej. Zauważymy lepsze efekty prania.
Pamiętajmy jednak, aby nie wlewać do bębna żadnego detergentu. Urządzenie czyści się samo z osadu, brudu czy kurzu.
Pralka wymaga regularnego czyszczenia. Oprócz włączania powyższego programu musimy również zadbać o czystość węża odpływowego i filtrów. Ich zapchanie może sprawić, że urządzenie nie będzie działać prawidłowo.
Kolejnym, ważnym aspektem jest dokładne suszenie sprzętu. Po każdym praniu suszymy zarówno bęben, jak i gumowy wąż. Dzięki temu zapobiegniemy gromadzeniu się wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.
Nie możemy przeładowywać pralki detergentami. Ich nadmiar zapycha części wewnętrzne, co prowadzi do powstawania zanieczyszczeń. Może nawet dojść do awarii.
Polecamy również inwestowanie w konserwację urządzenia. Tylko wtedy utrzymamy je w dobrym stanie i wydłużymy jego żywotność. Naprawa zepsutej pralki może sporo kosztować. W niektórych przypadkach konieczny będzie zakup nowego sprzętu.
Zobacz też:
Mało znany sposób na chrypkę. Syrop z tego owocu zadziała lepiej niż drogie leki
Wcale nie ryż. Najlepszy pochłaniacz wilgoci zrobisz z tej przyprawy
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć