Reklama
Reklama

Przekrój rolkę na pół i włóż do lodówki. O tym zastosowaniu papieru toaletowego nie miałeś pojęcia

Papier toaletowy to podstawowy artykuł higieniczny, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie normalne życie. Jego podstawowe zastosowanie jest na tyle oczywiste, że nie ma sensu dłużej się o nim rozpisywać. Warto jednak wiedzieć, że rolkę papieru toaletowego można wykorzystać również poza łazienką. Oto banalny trik, który pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych tygodniowo.

Czy jest sposób, aby wykorzystać papier toaletowy poza łazienką? Okazuje się, że tak i to niejeden. Odrobina kreatywności wystarczy, aby w kilka minut z pozostałości po środkach higienicznych stworzyć unikalne dekoracje, zabawki dla pupila, a nawet pudełeczka na pędzle do makijażu. To dość znane triki.

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że z rolki papieru toaletowego można zrobić... odświeżacz powietrza. To prosty sposób, aby zaoszczędzić pieniądze na cotygodniowych zakupach. 

Przekrój rolkę papieru na pół i połóż w łazience. To pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze

Odświeżacze powietrza są przydatnym produktem. Pozwalają nam cieszyć się pięknym zapachem w łazience czy przedpokoju, dlatego nie szczędzimy na nie pieniędzy. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wydawać na nie pieniędzy. Okazuje się, że możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych tygodniowo, przygotowując odświeżacz powietrza samodzielnie... z rolki papieru toaletowego. 

Rolkę papieru toaletowego wystarczy skropić kilkoma kroplami olejku eterycznego o ulubionym zapachu (np. różanym lub cytrusowym) i położyć na półce w łazience. Piękny aromat będzie utrzymywał się nawet kilka dni, a gdy zauważymy, że woń słabnie, wystarczy ponownie namoczyć papier. 

Rolkę papieru toaletowego moża również przekroić nożem na pół i zamoczyć z jednej ze stron w płynie do płukania, aby później włożyć ją do szafy. Ten trik powtarzany regularnie sprawia, że ubrania, kołdry i ręczniki non stop pachną tak, jakby dopiero co zostały wyjęte z prania. 

Jak wykorzystać papier toaletowy poza łazienką? Zanurz w wodzie z sodą i włóż do lodówki

Papier toaletowy nie tylko pozwala zachować piękny zapach w mieszkaniu, ale pomaga również pozbyć się tych mniej przyjemnych... Doskonale radzi sobie z usuwaniem woni zepsutego jedzenia z lodówki i, aby się o tym przekonać, do litrowego naczynia wystarczy wlać wodę i wsypać do niej dwie łyżki stołowe sody oczyszczonej. 

Dla lepszego efektu można dodać także kilka kropel cytryny. Po dokładnym wymierzaniu produktów, rolkę papieru toaletowego moczymy i wkładamy do lodówki na kilka godzin. Po tym czasie wszelkie wątpliwe aromaty powinny już zniknąć. 

Zobacz też:

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

Po remoncie został ci styropian? Sprawdź, gdzie należy go wyrzucić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | sprzątanie | domowe sposoby