Reklama
Reklama

​Prosty sposób na miękkie, puchate i czyste ręczniki. Zapomnij o płynach do zmiękczania

Wyjście spod prysznica i wytarcie się miękkim i puchatym ręcznikiem to idealne dopełnienie wieczornej pielęgnacji. Chyba każdy marzy o tym, by właśnie takim materiałem wytrzeć swoje ciało, jednak nie zawsze się to udaje. Sprawdź, jak prać ręczniki, by już zawsze zbierały wodę z twojej skóry.

Do uzyskania idealnie miękkich i puchatych ręczników potrzebne są w zasadzie trzy rzeczy. Dwie z nich znajdziemy w większości kuchni, a trzecią... w sklepie sportowym.

Dlaczego ręcznik nie wchłania wody?

Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest... płyn zmiękczający. Co prawda wszystkie środki do płukania nadają ręcznikom przyjemny zapach, ale kompletnie pozbawiają je właściwości pochłaniających wodę. Wynika to z faktu, że powierzchnia ręcznika wypranego w płynie do płukania staje się śliska i wydaje się, jakby była pokryta woskiem. Po takim materiale woda będzie spływać, a nie się w niego wchłaniać. Stąd korzystając z takiego ręcznika jedynie "przesuwamy" wodę po ciele, a nie się jej pozbywamy.

Domowy środek do prania ręczników

Jeśli chcemy, by nasze ręczniki wchłaniały wodę, a przy tym pozostały miękkie, musimy zapomnieć o stosowaniu płynu do płukania. Przygotujmy własny środek do prania ręczników, do którego będziemy potrzebować:

  • pół szklanki sody oczyszczonej,
  • pół szklanki octu spirytusowego 10%,
  • ewentualnie perfum do prania lub olejek eteryczny,
  • a także... trzy piłki tenisowe, tzw. kortówki.

W bębnie pralki umieszczamy ręczniki oraz piłki tenisowe. Do przegródki z oznaczeniem pranie zasadnicze lub II wsypujemy sodę oczyszczoną. W miejscu środka do płukania wlewamy ocet. Ustawiamy pranie na 40 lub 60 stopni Celsjusza, w zależności od informacji znajdujących się na metce lub poziomu zabrudzeń. Włączamy standardowy program, jednak zmniejszamy obroty do 800. Tak wyprane ręczniki będą idealnie miękkie, puchate i oczywiście czyste.

Dlaczego do prania ręczników używa się piłeczek tenisowych?

O ile soda oczyszczona czy ocet spirytusowy to podstawowe składniki wielu domowych środków czystości i nie tylko. Jednak w tym triku uwagę zwracają piłki tenisowe. Nie, nie wspomagają one procesu czyszczenia. Ich rola jest zupełnie inna, choć równie ważna. Podczas ruchu bębna pralki poruszające się piłeczki zapobiegają sklejaniu się włókien ręczników, a właściwie je rozbijają. Dzięki temu po praniu ręczniki od razu są przyjemnie miękkie.

Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki