Reklama
Reklama

Proste sposoby na usunięcie kleju z dłoni. Zapomnij o pumeksie

Kleje typu super glue to tani i skuteczny produkt, który przydaje się w domu. Potrafi skleić dosłownie wszystko. Wie to każdy, kto przez moment nieuwagi zaaplikował go na skórę. Klej działa tak mocno, że potrafi rozpuścić naskórek i związać go z innymi powierzchniami. Jak usunąć klej typu super glue z dłoni? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Super glue to inaczej klej cyjanoakrylowy. Jest bezbarwny i szybkowiążący, dlatego używa się go w wielu gospodarstwach domowych. Problem pojawia się, gdy przez nieodpowiednią aplikację klej ten dostaje się na skórę. Wówczas wiele osób zastanawia się, jak usunąć klej z dłoni, aby nie dopuścić do rozerwania naskórka. Okazuje się, że są na to skuteczne sposoby – i to bez użycia pumeksu.

Jak usunąć klej super glue z dłoni? Sięgnij po zmywacz do paznokci

Jednym z najprostszych i podstawowych sposobów na usunięcie super glue z palców jest przemycie sklejonego miejsca zmywaczem do paznokci z acetonem. W tym celu należy polać płynem lub przetrzeć nasączonym wacikiem sklejone miejsce i poczekać kilka minut. Na koniec należy dokładnie posmarować skórę mocnym kremem nawilżającym. 

W przypadku bardzo mocnego sklejenia ten sposób może jednak nie zadziałać. W takiej sytuacji warto wcześniej zanurzyć sklejone palce w misce z ciepłą wodą, która rozmiękcza naskórek. Jest to jednak dość długotrwały proces, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

 Jak usunąć klej z rąk? Przygotuj roztwór z wody i octu

Ocet z wodą jest skutecznym sposobem na usunięcie kleju z rąk. W pierwszej kolejności w misce przygotuj roztwór 1:1. Następnie zanurz miejsce sklejenia i poczekaj kilka minut. Klej powinien odpuścić lada moment. Na koniec nie zapomnij o nawilżeniu dłoni kremem.

Zobacz też:

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki