Posyp tymi składnikami plamę z oleju, a szybko zniknie
Plamy z oleju są najtrudniejsze do usunięcia ze względu na swoją tłustość. Bardzo często możemy nabawić się ich po intensywnym gotowaniu w kuchni. Sprawdź sposoby na usunięcie plam z oleju za pomocą kuchennych składników. Nie trzeba używać specjalistycznych środków ani zanosić ubrań do pralni.
Nabycie plam może przydarzyć nam się każdego dnia. Miłośnicy gotowania są narażeni na plamy z różnych produktów kuchennych, począwszy od pomidorów, a skończywszy na sosach i oleju. Trzeba przyznać, że jedną z najgorszych plam do usunięcia jest ta po oleju. Na szczęście możemy łatwo ją zlikwidować za pomocą soli lub mąki ziemniaczanej. Jak je stosować?
Plama po oleju szybko zniknie, jeśli zastosujemy na nią sól. Wystarczy wysypać trochę tego składnika na zabrudzenie i rozpocząć delikatne pocieranie.
Po wykonaniu zabiegu usuwania plamy z oleju za pomocą soli warto zostawić ją jeszcze przez jakiś czas na zabrudzeniu, aby całkowicie zlikwidować tłuszcz. Na sam koniec należy pozostawić ubranie w wodzie z detergentami na 30 minut i dokładnie je spłukać.
Kolejnym sposobem na pozbycie się uciążliwego tłuszczu jest zastosowanie mąki ziemniaczanej. Będzie ona idealna na świeże plamy po oleju, które nabyliśmy podczas intensywnego gotowania. Jak jej użyć?
Tłustą plamę z oleju należy dokładnie posypać mąką ziemniaczaną i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie musimy wyczyścić zabrudzenie szczotką lub wypłukać pranie w ciepłej wodzie. Plama po oleju będzie szybko wybawiona z naszego ubrania.
Mąkę ziemniaczaną możemy stosować na plamy z oleju, zarówno na bawełnianych, jak i sztucznych tkaninach. Mąką ziemniaczana jest także skuteczna na plamy z oleju na delikatnych materiałach tj. jedwab czy wełna.
W przypadku braku mąki ziemniaczanej w kuchennym zapleczu możemy zastąpić ją talkiem, sproszkowaną kredą lub pianą morską. Pamiętajmy jednak, że składniki te mogą nie być aż tak skuteczne, jak mąka ziemniaczana.
Zobacz też:
Nie tylko naczynia. Te rzeczy również możesz myć w zmywarce
Pijesz wodę z kiszonych ogórków? Sprawdź, czy jest tak zdrowa, jak mówią