Reklama
Reklama

Posyp tym materac. Po godzinie będzie wyglądał jak nowy, a zabrudzenia znikną

Czyszczenie materaca może być poważnym wyzwaniem. Trzeba nie tylko zadbać o usunięcie brudu, ale także o to, aby nie uszkodzić jego powierzchni. Jest na to sposób. Wystarczy rozsypać pewną substancję na materac.

Materace służą nam do odpoczynku i oddawaniu się błogim chwilom relaksu. Mogą jednak być również siedliskiem roztoczy, martwego naskórka, czy innych rodzajów brudu i zanieczyszczeń. Dlatego trzeba je regularnie czyścić.

O czyszczeniu nie powinni zapominać przede wszystkim te osoby, które szczególnie cierpią na alergię, posiadają zwierzęta lub często spożywają posiłki na miękkim i wygodnym materacu. W takich sytuacjach na materacu z pewnością będzie znajdować się więcej bakterii i niż w standardowych przypadkach.

Trik na czyszczenie materaca – wystarczy posypać go tym środkiem

Właściwości sody oczyszczonej są od lat doceniane przez panie domu. Nieraz środek zastępuje produkty do usuwania brudu za kilkadziesiąt złotych. Dodatkowo można go wykorzystywać również w kuchni. Atutem jest też to, że znajduje się w niemal każdym domu.

Trik na czyszczenie materaca polega właśnie na wykorzystaniu sody oczyszczonej. Trzeba tylko posypać materac sodą oczyszczoną, zanim zostanie on odkurzony. Można tę procedurę uzupełnić o zastosowanie olejku z drzewa herbacianego lub lawendowego i pozostawić całość na około 30 minut. Tym sposobem dezynfekcja przebiegnie niezwykle sprawnie i efektywnie.

Jak opóźnić zbieranie się brudu na materacu?

Jeśli czyszczenie materaca przebiegnie sprawnie, trzeba będzie dopilnować, aby taki stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej. Dlatego warto zastosować pewne sprawdzone sposoby. Będzie to równie tanie i bezproblemowe, jak użycie sody oczyszczonej.

Na początku wystarczy wywietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się materac. Można na to przeznaczyć około 20 minut. Pozwoli to na odparowanie wilgoci z wewnątrz pomieszczenia. Warto też prać i suszyć pościel w suszarce bębnowej raz na tydzień. Dzięki temu roztocza i zarazki szybko umrą.

Zobacz też: Sierść pupila szybko zniknie z kanapy. Zastosuj ten środek, a będzie jak nowa

Jak stale chronić materac przed zanieczyszczeniami?

Materac przed zanieczyszczeniami można zabezpieczyć, stosując ochraniacz. Popularne są wodoodporne egzemplarze, które chronią powierzchnią materiału przed sytuacjami, kiedy sok, tłuszcz, kawa, czy sos zaleją jego płaszczyznę, pozostawiając po sobie nieeleganckie plamy. Dzięki temu zachowanie czystości i higieny będzie znacznie prostsze.

Czytaj również: Bez problemu usuniesz plamy nawet po jagodach

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL