Reklama
Reklama

Bez problemu usuniesz plamy nawet po jagodach. Poznaj skuteczny babciny sposób

Pyszne letnie owoce często skutkują nieestetycznymi plamami. Na szczęście ubrudzenie ulubionej bluzki lub sukienki nie oznacza, że trzeba ją wyrzucić. Poznaj domowe i tanie sposoby naszych babć, dzięki którym tkaniny będą znowu wyglądać świeżo i pięknie.

Plamy po owocach, szczególnie po jagodach to znak lata. Okazuje się, że usunięcie ich z ulubionych tkanin wcale nie jest trudne. Wystarczy spróbować babcinych domowych sposobów.

Niezawodny ocet na plamy po owocach

Właściwości octu są niezliczone. Ten tani i dostępny specyfik działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, przez co doskonale  odkaża i radzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Okazuje się, że znajduje on również zastosowanie w pielęgnacji ubrań. Warto spróbować octu w przypadku trudnych do usunięcia plam.

Wystarczy, że niewielką ilość płynu naniesiesz na zabrudzony fragment tkaniny, a następnie zaczniesz go energicznie pocierać. Po kilku minutach powinna być już widoczna różnica. Kolejnym krokiem jest wypranie tkaniny tak jak zwykle w pralce.

Inne sposoby na plamy po owocach

Skutecznym wybielaczem jest również zwykły sok z cytryny. Wykorzystaj połówkę owocu – wyciśnij z niej sok i umieść go na świeżej plamie. Tak przygotowaną tkaninę pozostaw na ok. godzinę. Po tym czasie wypierz ją tak jak zwykle. 

Jeśli plama jest świeża i niezaschnięta, skutecznym odplamiaczem będzie sól kuchenna. Posyp nią zabrudzony fragment, a następnie zamocz w gorącej, prawie wrzącej wodzie. Po kilku minutach po plamie nie będzie śladu.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie