Reklama
Reklama

Posmaruj tym sztuczne kwiaty na Wszystkich Świętych, a nie wyblakną aż do wiosny

Wszystkich Świętych już za kilka dni, więc to ostatni dzwonek, aby zakupić kwiaty, które ozdobią groby naszych bliskich. Sztuczne wiązanki słyną ze swojej trwałości, ale nie są niezniszczalne. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym kwiaty będą mogły stać na nagrobkach jeszcze dłużej niż normalnie. Sprawdź, co zrobić, by nie wyblakły aż do wiosny.

Wiele osób decyduje się na sztuczne kwiaty na cmentarz, zamiast na żywe, ze względu na ich trwałość. Dzięki temu mogą one ozdabiać nagrobki nie tylko przez tydzień, ale i nawet przez kilka miesięcy. Jednak i o kwiatki sztuczne musimy odpowiednio zadbać, aby nie wyblakły i wyglądały wciąż ładnie. Na szczęście możemy zastosować proste triki, które nam w tym pomogą. Podpowiadamy co zrobić, aby wieńce zachowały swoją intensywną barwę przez całą jesień i zimę.

Sztuczne kwiaty - dlaczego warto je wybrać?

Sztuczne kwiaty to przede wszystkim duża wygoda dla osób zabieganych. Wybierając takie wiązanki cmentarne, nie musimy martwić się o ich podlewanie, pielęgnację czy wymianę gruntu.

Co więcej, ciężkie jesienno-zimowe warunki nie będą dla nich zagrożeniem. W dodatku, gdy mocny wiatr zrzuci kwiaty z nagrobka, to wyjdą one z tego zazwyczaj bez żadnego uszczerbku. Jedyny problem, jaki możemy napotkać, decydując się na sztuczne kwiaty, to odbarwienia od słońca. Wynikają one z tego, że promienie UV wpływają na materiał tak, że pigment zaczyna się wytracać, a wieńce blakną.

Czytaj również: Wsyp odrobinę do zniczy, a będą się paliły przez wiele godzin. Sporo zaoszczędzisz

Jak przedłużyć trwałość sztucznych kwiatów?

Wobec tego, jeśli chcemy, by nasza wiązanka przetrwała do wiosny, musimy zastosować kilka sposobów, dzięki którym przedłużymy trwałość kwiatów.

Przede wszystkim ważną decyzję podejmujemy już na etapie zakupu, ponieważ wieńce najlepiej nabywać od sprawdzonego dostawcy, który nie oszczędza na barwnikach i kleju. Możemy to sprawdzić, lekko wyginając płatki sztucznych kwiatów w sklepie. Jeżeli będą one zbyt luźne, to lepiej nie kupować ich w tym miejscu.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie kwiatów na grobie. W przypadku, gdy doniczka jest zbyt lekka i łatwo się przeważa, to nawet niewielki wiatr może ją zdmuchnąć. Warto więc do podłoża wrzucić nieco kamieni i żwiru, dzięki czemu kwiaty pozostaną na swoim miejscu.

Natomiast jeśli chcemy zabezpieczyć sztuczne kwiaty przed słońcem, to świetnym trikiem jest natarcie płatków oliwą lub olejem. Dzięki temu zachowają one intensywne kolory, ponieważ tłuszcz będzie je chronił przed ostrymi promieniami słonecznymi.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki