Reklama
Reklama

Pakowanie prezentów przyprawia cię o ból głowy? Wypróbuj ten sposób, a będą eleganckie, jak nigdy

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wieczerzą wigilijną, łamaniem się opłatkiem, ubieraniem choinki, ale i ze znajdowaniem pod nią prezentów. Warto postarać się, by zachwycały nie tylko zawartością, ale i estetyką na zewnątrz. Jeśli pakowanie prezentów to twoja coroczna zmora, poznaj sposób na zrobienie tego szybko, sprawnie i efektownie.

Pakowanie prezentów to czynność przyjemna, ale czasem nieco irytująca — zwłaszcza jeśli chcemy opakować coś o niestandardowej formie. Pewna tiktokerka postanowiła podzielić się z innymi internautami swoją metodą na szybkie i pomysłowe zapakowanie prezentów. Okazuje się, że efektowne opakowanie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, a rezultat będzie wyglądał, jak z najlepszego sklepu. Jak zapakować prezent pod choinkę, by nie zajęło to całego wieczoru? Podpowiadamy.

Jak samodzielnie wykonać torebkę na prezent? Metoda jest prosta

Pakowanie prezentów o niestandardowej formie nie musi irytować i denerwować. Jeśli nie dysponujemy gotową torebką z uszkami, jesteśmy w stanie wykonać ją samodzielnie z rolki papieru prezentowego. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie rozmiaru, aby podarunek zmieścił się w gotowej torebce.

Tiktokerka @githagoart podzieliła się w zamieszczonym na TikToku filmiku sposobem na sprawne zapakowanie każdego prezentu. Najpierw dobieramy rozmiar kawałka ozdobnego papieru — na tyle duży, by mógł bez trudu owinąć daną rzecz. Następnie w wyznaczonych miejscach zginamy papier i sklejamy jego boki. Kolejny krok to przygotowanie podstawy — trzeba ją złożyć w kwadrat i zagiąć dwa boki, a następnie użyć taśmy klejącej, by ją solidnie skleić.

Kiedy już umieścimy wewnątrz prezent, na górze wycinamy dwa otwory, przez które przeciągamy ozdobną taśmę lub sznurek. Zawiązujemy go i otrzymujemy wspaniały, samodzielnie zapakowany prezent.

Czytaj też: Zepsute lampki choinkowe? Sprawdź, do którego kontenera należy je wyrzucić

Jak zapakować pudełko w papier? Instrukcja krok po kroku

Zdecydowanie łatwiej jest zapakować prezent, który został już umieszczony w pudełku. Jeśli jednak wybierzemy zbyt cienki i rwący się papier oraz użyjemy niewłaściwej taśmy klejącej czy kleju, możemy sobie utrudnić to zadanie. Papier do pakowania powinien być solidny, by brzydko się nie łamał i nie rwał przy każdym zgięciu. Jeśli zaś chodzi o taśmę, najlepiej używać tej dwustronnej lub matowej, której prawie nie widać po naklejeniu.

Istotne jest także odmierzenie odpowiednio dużego kawałka papieru ozdobnego. Powinien na szerszym boku obejmować pudełko z niewielkim zapasem, a po bokach sięgać nieco powyżej połowy wysokości pudełka.

Jak wyglądają kolejne kroki?

  • Gdy odpowiednio przytniemy papier ozdobny, najpierw starannie i ciasno owijamy szerszy bok pudełka. Warto wykorzystać taśmę, by ułatwić sobie zadanie.

  • Następnie trzeba zająć się bokami — najpierw z jednej, a później z drugiej strony. Boki zawsze zaginajmy, gdy prezent leży do góry nogami. Inaczej przód prezentu będzie w miejscu, w którym znajduje się tył pudełka.

  • Najpierw zaginamy górną część papieru w dół, robiąc to równo wzdłuż ściany pudełka. Boczne części papieru wsuwamy między palce i również starannie zaginamy. Następnie boczne krawędzie zginamy do środka, jednocześnie zginając też dolną część papieru. Tym sposobem na dole powstaje trójkąt lub trapez. Na każdym etapie można sobie pomóc taśmą klejącą.

  • Gdy zegniemy dół papieru, sklejamy wszystko taśmą (jeśli jest jednostronna) lub sklejamy górę i przykładamy do taśmy dół papieru (gdy to taśma dwustronna). Drugi bok najłatwiej skleić, ustawiając prezent na tym już gotowym.

Gdy podarunek jest już zapakowany w ozdobny papier, możemy jeszcze przewiązać go tasiemką czy nalepić na nim gwiazdkę.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | święta