Reklama
Reklama

Pająki przestaną wchodzić do domu. Wystarczy, że ułożysz to pod drzwiami

Pająki można spotkać w większości domów. Chowają się tam, poszukując ciepłego schronienia lub pokarmu. Jeśli chcemy pozbyć się ich w naturalny sposób, istnieje rewelacyjna, naturalna metoda. Pewien prosty trik pomoże je przepędzić z domowego zacisza.

Pająki to nieproszeni goście w naszych domach. Warto jednak pamiętać, że są pożyteczne. Pozbywają się z naszych mieszkań much, mrówek czy innych owadów. Czasem więc lepiej im pozwolić zostać, niż pozbywać się ich na siłę.

Jeśli jednak zbytnio się namnożą, powinniśmy interweniować i odstraszyć je z domu możliwie bezpiecznymi, humanitarnymi sposobami. Na szczęście istnieje naturalna metoda, by nie chciały wchodzić do budynku. Czego powinniśmy użyć?

Skąd się biorą pająki w domach? To je przyciąga

Pająki to dość inteligentne stworzenia, które poszukują dla siebie najdogodniejszego miejsca do życia. Nie wchodzą zatem do naszych domów przez przypadek, lecz szukając ciepłego schronienia, z mnóstwem pożywienia. W mieszkaniach chowają się w różnych zakamarkach — za szafkami, w szczelinach podłóg lub na przykład pod wanną.

Nie jest absolutnie prawdą, że pojawiają się w domach, w których się nie dba o czystość. Przyciąga je bowiem ich naturalne pożywienie (pasożyty i owady), którego wewnątrz naszych siedzib znajdują pod dostatkiem, bez względu na porę roku. Jesienią lub zimą szukają ochrony przed zimnem. Wiosną i latem trwa zaś ich okres rozrodczy. Szukają wtedy dla siebie partnerów — również w naszych domach.

Czytaj też: Malowałeś mieszkanie? Sprawdź, gdzie wyrzucić wiaderka i puszki po farbie, nim popełnisz błąd 

Jak odstraszyć pająki z domu? Poznaj naturalny sposób

Kasztany to naturalny produkt, pomagający pozbyć się z domu pająków. To jeden z ich naturalnych, a przy tym najlepszych odstraszaczy. Dla nas zapach kasztanów jest ledwo wyczuwalny, jednak pająki świetnie go rozpoznają, a przy tym nie lubią. Jest dla nich trudny do zniesienia, z czego warto skorzystać. Wystarczy rozłożyć je w kątach i za drzwiami wejściowymi do domu, aby rozwiązać problem nieproszonych, natrętnych gości.

Najlepiej jednak wzmocnić dodatkowo zapach kasztanów, delikatnie je rozłupując, zamiast układania w całości przy drzwiach lub oknach. Kasztany możemy rozłupać przy pomocy młotka lub dziadka do orzechów.

Jak długo ich zapach będzie działał tak samo mocno? Przez około miesiąc. Po tym czasie przestaną one wydzielać swój specyficzny aromat i nie będą już stanowiły przeszkody dla pająków. Warto o tym pamiętać i w odpowiednim momencie wymienić je na nowe. 

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby