Okna będą czyste jak łza. Użyj produktu z apteki za kilka złotych
Na twoich oknach osadza się kurz i brud? Zanim znowu kupisz w sklepie drogą chemię, postaw na domowy sposób z użyciem aptecznego produktu, który kosztuje kilka złotych. Dzięki niemu stworzysz warstwę ochronną na szybach. Sprawdź, jak skutecznie myć okna, aby były czyste jak łza.
Utrzymanie okien w czystości to nie lada wyzwanie. Przy obecnych pogodach jeszcze bardziej są narażone na zabrudzenia. Pomocna może okazać się...gliceryna. Warto również stosować ten tani produkt z apteki przy innych pracach w domu. Przedstawiamy działanie niezawodnej gliceryny.
Zastosowanie gliceryny przy myciu okien to jedno z jej najefektywniejszych zastosowań. W mig usunie wszelkie zabrudzenia z powierzchni szyb, a także zapobiegnie ponownemu osadzaniu się kurzu i wszelkich zanieczyszczeń.
Dodatkowo sprawi, że okna będą odporne na zacieki podczas deszczu. Stworzymy więc warstwę ochronną na powierzchni szyb. Jak używać tego produktu?
Żeby wyczyścić okna gliceryną, musimy dodać kilka kropel tego produktu do wody. Następnie przecieramy szyby i polerujemy je szmatką, nadając im blask i chroniąc przed smugami.
Pamiętajmy, że ten środek jest bezpieczny dla środowiska, co czyni ten sposób czyszczenia okien ekologicznym rozwiązaniem.
Za pomocą gliceryny można również czyścić meble. Podobnie jak przy myciu okien, dodajemy kilka kropel do wody. Potem zanurzamy ściereczkę i wycieramy zakurzone powierzchnie. Warstwa tego produktu działa antystatycznie, dlatego nie zobaczymy kurzu przez długi czas. To nie wszystko...
Glicerynę warto potraktować jako dodatek do prania. Dzięki niej tkaniny będą delikatniejsze i bardziej miękkie, ponieważ ma właściwości zmiękczające. Ten produkt można zatem stosować zamiast chemicznego płynu do płukania.
Polecamy stosowanie gliceryny nie tylko do zmiękczania ubrań, ale również do usuwania plam po kawie, herbacie czy tłuszczu. W tym przypadku nakładamy produkt bezpośrednio na zabrudzenie, odczekując kilka minut. Po tym czasie pierzemy daną rzecz.
Zobacz też:
Mało znany sposób na chrypkę. Syrop z tego owocu zadziała lepiej niż drogie leki
Wcale nie ryż. Najlepszy pochłaniacz wilgoci zrobisz z tej przyprawy
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć