Reklama
Reklama

Nigdy więcej smug na oknach. Zrezygnuj ze ścierki, a od razu zobaczysz efekty

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jakie wykonujemy w życiu. Szczególnie jeśli zaraz po tym odkryjemy smugi na szybie. Jest jednak sposób, dzięki któremu taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy. Sprawdź, jak myć okna gazetą.

Od teraz gazety w twoim domu zyskają drugie życie, a mycie okien przestanie być koszmarem. Co więcej, za każdym razem były pod ręką.

Czym myć okna, żeby nie było smug? Jest tylko jedno rozwiązanie

Okna zwykle myjemy 2-3 razy do roku. Często wiąże się to ze świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc), jednak pora roku może nam niezwykle ułatwić tę czynność. Najlepiej wybrać niezbyt słoneczny dzień, gdy temperatura oscyluje między 10 a 25 stopni. To są idealne warunki do mycia okien. A co zrobić, by na szybie nie pozostawały smugi?

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym myciu okien. Zbyt brudne szyby również będą bardziej podatne na pozostawianie smug. Warto również postawić na dobry detergent, a także... zrezygnować ze ścierek.

Jakkolwiek dziwnie brzmi to na pierwszy rzut oka, to właśnie one mogą sprawiać, że na oknie pozostaną smugi. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać... zwykłą gazetę. Wystarczy zgnieść ją w kulkę, lekko zamoczyć w przygotowanym wcześniej detergencie. Tak przygotowaną gazetą myjemy okno, wykonując okrężne ruchy.

Najważniejsze w tym sposobie jest odpowiednie zgniecenie gazety. Jeśli nie zrobimy tego dostatecznie mocno, istnieje szansa, że porysujemy szybę. Dodatkowym plusem takiego sposobu mycia okien jest fakt, że nie musimy ich wycierać do sucha drugą ścierką czy ręcznikiem.

Mycie okien gazetą jest także świetną metodą na wdrożenie zasad zero waste. Przecież skoro mamy już w domu przeczytane gazety warto je wykorzystać do innych celów.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie