Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj słoików po kawie. Możesz wykorzystać je w ten sposób

Słoiki po kawie można „reaktywować” i nadać im „drugie życie”. Potrzebna jest do tego tylko odpowiednia farba w sprayu i taśma malarska. Efekty estetyczne są zaskakujące, tak samo, jak praktyczność takiego ręcznie zrobionego pojemnika. Jak wykorzystać słoiki po kawie ponownie?

Jak pokazują raporty m.in. INSE  Research dotyczące rynku kawy, aż 80% Polaków regularnie spożywa kawę. Natomiast 60% respondentów potwierdza, że picie rozgrzewającego i pobudzającego naparu stanowi ich codzienny rytuał. Niestety większość z konsumentów marnuje słoiki po kawie, po prostu je wyrzucając.

W jaki sposób można je wykorzystać? Przydadzą się do przechowywania rozmaitych rzeczy. Dotyczy to nie tylko dodawania kolejnego elementu do wyposażenia kuchni, ale także innych przestrzeni w domu, czy nawet w pracy. Przedstawiamy najlepszy sposób na ponowne wykorzystanie słoików po kawie.

Nadaj słoikom po kawie "drugiego życia". Wykorzystaj je jako ładne pojemniki

Ze słoików po kawie można zrobić pojemniki m.in. na suche jedzenie, na przykład makaron, ryż, czy ciasteczka. Z pewnością naczynia nadadzą się również do przechowywania aromatycznych przypraw. Kawa musi być przechowywana w hermetycznych opakowaniach, aby nie uleciał z niej aromat, czy nie dostała się wilgoć. Właśnie dlatego słoiki po sypanej kawie, czy w ziarnach idealnie nadają się do zrobienia pojemników na różne rzeczy.

Czytaj również: Kamień na słuchawce prysznicowej wreszcie przestanie straszyć. Wystarczą 3 składniki, które masz w domu

Jak przygotować pojemniki ze słoików po kawie?

Na początku potrzebne będą słoiki po wykorzystanej już kawie. Trzeba usunąć z nich etykiety i pozostałości po kleju. Szkło trzeba dokładnie wyczyścić przed podjęciem następnych czynności.

Kolejny etap to odtłuszczenie szkła benzyną ekstrakcyjną. Następnie powinno się odczekać, aż substancja odparuje z powierzchni. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że słoiki będą nie tylko czyste, ale i suche.

Przygotowane słoiki można okleić taśmą malarską. Potem przyda się czarna farba w sprayu. Można ją nanieść na szkło i odczekać mniej więcej 1 godzinę. Następnie warstwę farby  można wygładzić papierem 2000 i odpylić. Słoik będzie gotowy do nałożenia następnej warstwy. Na końcu trzeba poczekać, aż farba się utwardzi.

Czy można wykorzystywać inne rodzaje słoików?

Słoiki po kawie najlepiej nadają się do przerabiania ich na pojemniki na różne artykuły spożywcze ze względu na możliwość hermetycznego zamknięcia. Jednak jeśli w takim samym opakowaniu będzie przechowywana herbata, to również słoik nada się do obróbki i zrobienia z niego pojemnika, na przykład na ryż, czy ciastka.


Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby