Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Zrobisz z nich świetną ozdobę wielkanocną

Rolki po papierze toaletowym niekoniecznie muszą wylądować w koszu. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, na przykład wykonując z nich rewelacyjną ozdobę wielkanocną. Jak się za to zabrać? Wyjaśniamy.

Wielkanoc to wiosenne święto, które spędzamy z bliskimi osobami. Z tej okazji często zdobimy domy figurkami zajączków, kurczaków i baranków, wiosennymi kwiatami czy modnymi, wielkanocnymi drzewkami. Możemy również przyozdobić mieszkanie samodzielnie wykonanym, wielkanocnym wiankiem. Podpowiadamy, jak go wykonać.

Do czego użyć rolek po papierze toaletowym?

Rolki po papierze toaletowym możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Można je pomalować i przykleić do nich dno, a następnie używać jako stojaka na kredki. Mogą też posłużyć jako pojemniki do przechowywania biżuterii. Niektórzy obtaczają je w nasionach i wieszają na sznurku jako karmnik dla ptaków. Jeszcze inni wykorzystują je w czasie rozsady roślin.

Niewątpliwie w okresie bożonarodzeniowym i wielkanocnym z rolek po papierze toaletowym można wykonać piękne ozdoby świąteczne. Jedną z nich jest wianek wielkanocny, który z pewnością przyciągnie uwagę gości. 

Czytaj też: Tak uzyskasz błękitne pisanki bez sztucznych barwników. Zdziwi cię, czym je zafarbować 

Jak wykonać samodzielnie wianek wielkanocny?

Do przygotowania pięknego, wielkanocnego wianka będziemy potrzebować kilku rolek po papierze toaletowym i nożyczek. Rolki spłaszczamy, a następnie przecinamy kolejno na pół. Każdą z powstałych w ten sposób części jeszcze dwukrotnie przecinamy na pół. Musimy uzyskać 40 sztuk takich cienkich elementów.

Do wykonania wianka przyda się również pokrywka o średnicy 15 cm. To wokół niej będziemy układać wianek, aby powstało idealne koło. Używają gorącego kleju, łączymy ze sobą poszczególne elementy. Mają stworzyć jak gdyby płatki wokół środka kwiatu, którym jest pokrywka. Pozostałe, wykonane z rolek po papierze toaletowym elementy spłaszczamy, a następnie zginamy w połowie. Ma powstać coś na kształt zajęczych uszu. Będziemy potrzebowali 20 takich elementów. Doklejamy je do powstającego wianka, umieszczając w miejscach pomiędzy wcześniej ułożonymi częściami.

Wianek prezentuje się coraz lepiej. Trzeba jednak poczynić kolejne kroki. Bierzemy kolorowy kartonik o wielkości 4 x 5 cm, zginamy go na pół, rysujemy na nim kształt zbliżony do połówki jaja, a następnie wycinamy. Potem wycinamy więcej takich jajeczek z kartoników w dwóch innych kolorach. Będziemy potrzebować 18 sztuk w jednym kolorze i po 24 sztuki w dwóch pozostałych barwach.

Kartoniki w tych samych kolorach sklejamy bokami, po 6 na jedno jajko. Łącznie powstaje 11 jaj z kartonu w różnych kolorach. Przyklejamy je do wianka, tworząc zachwycającą dekorację na Wielkanoc. 

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | majsterkowanie | recykling