Nie przepłacaj za nabłyszczacz do zmywarki. Ten środek za grosze jest równie skuteczny
Nabłyszczacz do zmywarki dba o odpowiedni blask czyszczonych w urządzeniu naczyń. Dzięki niemu po wyjęciu zachwycająco lśnią. Warto jednak wiedzieć, że nie musimy używać środka ze sklepu, by otrzymać podobny efekt. Rewelacyjnie sprawdzi się pewien naturalny produkt, który zwykle znajduje się w każdym domu. Jaki i jak wykonać mieszankę nabłyszczającą? Podpowiadamy.
Nabłyszczacz do zmywarek jest produktem niezwykle przydatnym. Warto bowiem wiedzieć, że po wyczyszczeniu to on odpowiada za przywrócenie im pierwotnego blasku. Bez użycia nabłyszczacza filiżanki, sztućce czy talerze mogą wydawać się matowe i pełne nieestetycznych smug.
Okazuje się jednak, że nie trzeba używać profesjonalnych, chemicznych środków nabłyszczających. W tej roli doskonale sprawdzi się znany i popularny produkt, często obecny w kuchennych szafkach. O co chodzi?
Zmywarki do naczyń to niezwykle przydatne urządzenia, o które jednak trzeba odpowiednio dbać. Na naczyniach nie wolno pozostawiać resztek jedzenia, aby nie zapchały filtra, a sam filtr trzeba regularnie oczyszczać, by na uszczelkach nie pojawiła się pleśń. Ponadto naczynia w zmywarce trzeba układać w odpowiedni sposób, gwarantując sobie tym samym ich solidne wymycie.
Pokryte wilgocią naczynia, po szybkim ich osuszeniu, mogą być pełne plam i smug od wody. Zadaniem nabłyszczacza jest przywrócenie im blasku. Dzięki niemu woda ma odpowiednio spływać ze szkła, pozostawiając błyszczące naczynia. Środek ma również zneutralizować pozostałe na naczyniach resztki środków czyszczących i zapobiegać osadzaniu się kamienia. Nabłyszczacz ze sklepu można jednak zastąpić środkiem naturalnym — ekologicznym i bezpiecznym, a w dodatku tańszym.
Czytaj też: Gdzie wyrzucasz metalowe nakrętki od butelek i słoików? One nadają się do recyklingu
W roli nabłyszczacza do zmywarki może wystąpić ocet. Wystarczy wymieszać już 100 ml octu z dwiema łyżkami wody i wlać mieszankę do komory na nabłyszczacz. Ocet nie wpływa niekorzystnie na pracę zmywarki, więc można z niego korzystać na co dzień — tak długo, jak się chce. Jest środkiem bezpiecznym, a w dodatku dba o odkażenie wnętrza urządzenia.
Dla swojego bezpieczeństwa i z uwagi na czystość zmywarki, warto również zastosować naturalny środek do usunięcia z niej ewentualnej pleśni i innych zanieczyszczeń. Jeśli zauważymy zabrudzenia na powierzchni łączącej drzwiczki z wnętrzem zmywarki, powinniśmy zebrać je za pomocą szmatki czy papierowego ręcznika. Następnie wymieszajmy ocet z sodą oczyszczoną, w mieszance zamoczmy kilka listków ręcznika i pozostawmy na miejscu przez 2-3 godziny. Później wystarczy wymyć przestrzeń jak zwykle i dwukrotnie ją wypłukać, by pozbyć się problemu.
Zobacz też:
Jak często trzeba zmieniać poszewkę na poduszkę? Odpowiedź może cię zaskoczyć
Wiesz, gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Prawie każdy robi to źle
Rachunki za ogrzewanie spadną w mgnieniu oka. Wystarczy, że przykleisz to do okien