Reklama
Reklama

Masz w domu nieparzyste skarpetki? Nie wyrzucaj ich, mają wiele zastosowań

Jedna skarpetka znów zagubiła się w pralce? Nie możesz znaleźć skarpetki do pary w szafie? To częsty problem w wielu domach. Okazuje się jednak, że zgromadzone, pojedyncze skarpetki mogą być bardzo przydatne w domu i pomóc w utrzymaniu go w czystości. Lepiej ich więc nie wyrzucaj, tylko zobacz, jak je wykorzystać.

Noszenie skarpetek nie do pary stało się dość modne. Powstają nawet specjalne pary skarpet, które z jednej strony do siebie pasują — na przykład mają podobny wzór czy kolor — a z drugiej są całkiem inne. To idealna propozycja dla osób, które lubią zwracać uwagę otoczenia i wyróżniać się w tłumie.

Czasem jednak skarpetki pozostałe po praniu czy suszeniu w ogóle do siebie nie pasują, a mimo usilnych starań nie możemy znaleźć tych zagubionych. Są też osoby, które po prostu nie lubią skupiać na sobie spojrzeń i nigdy nie wystąpiłyby w dwóch różnych skarpetach. Nie oznacza to jednak, że te pozostałe i niepasujące musimy koniecznie wyrzucić. Wprost przeciwnie — mogą się bardzo przydać. Wyjaśniamy, co z nimi zrobić.

Skarpetki nie do pary? Użyj ich do sprzątania

Skarpetki to przecież kawałki materiału i to o wysokiej zawartości bawełny. Mogą więc posłużyć za ściereczki do sprzątania — wystarczy założyć je na dłoń i pozbyć się kurzu czy brudu z półek, szafek czy roślin. Skarpetki nadają się również do polerowania powierzchni — zarówno mebli, jak i na przykład butów. Jeśli nałożymy na nie wosk czy inny, bezpieczny dla skóry specyfik, możemy spokojnie wypolerować nawet karoserię samochodu. Mogą też zastąpić gąbki i posłużyć do wycierania tablicy kredowej. 

Czytaj też: Wetrzyj w kran, a będzie lśnił jak lustro. Zapomnisz o osadzie i kurzu 

Liczne zastosowania skarpetek. Domowy odświeżacz, zabawka i futerał

Skarpetki mogą mieć naprawdę liczne zastosowania - wystarczy odrobina kreatywności, by znaleźć kolejne. Można wsypać do nich sodę oczyszczoną i umieścić w butach, by nieco je odświeżyć. Nieprzyjemny zapach szybko zniknie. Można też uszyć z nich proste zabawki dla zwierząt - zwłaszcza dla kotów czy psów. Wystarczy umieścić skarpetkę na gałązce czy lince, by kot chętnie za nią pobiegł. Pies zaś ucieszy się z zabawki, którą będzie mógł podrzucać i gryźć.

Skarpetki przydadzą się też w czasie przeprowadzki - można w nie opakować drobne przedmioty, by uchronić je przed stłuczeniem czy uszkodzeniem. Mogą też z korzyścią dla nas wrócić do pralki, by pomóc rozprostować rzeczy w suszarce. Jeśli zapomnimy ich z niej wyjąć i obawiamy się trudnego prasowania, wystarczy zmoczyć skarpetki w wodzie, umieścić je w bębnie i włączyć program. Po kilku minutach suszenia ubrania będą nie tylko suche, ale i pozbawione zagnieceń.

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie