Reklama
Reklama

Masz problem z wczesnym wstawaniem? Ustaw taką lampkę w sypialni

Ustaw taką lampkę w sypialni, jeśli masz problem ze wczesnym wstawaniem. Dzięki temu na własnej skórze przekonasz się, że odpowiednio dobrane oświetlenie w mieszkaniu może poprawić samopoczucie. Wreszcie przestaniesz nastawiać dziesiątki budzików. O poranku będziesz bardziej zrelaksowana i zaczniesz tryskać pozytywną energią.

Oświetlenie w mieszkaniu może mieć ogromny wpływ na twoje samopoczucie. Jeśli podobnie jak wielu innych Polaków masz problem ze wczesnym wstawaniem, może być to wina nieodpowiednio dobranego światła w sypialni. 

Wybierając lampkę nocną, powinnaś brać pod uwagę nie tylko aspekt wizualny. Poza tym, czy pasuje ona do wystroju wnętrza, musisz przyjrzeć się również innym aspektom. Dzięki temu atmosfera będzie przyjemniejsza i znacznie umilisz sobie poranki. O wiele łatwiej będzie ci rozpoczynać nowy dzień.

Może cię zainteresować: Problemy ze snem odejdą w zapomnienie. Wystarczy, że wypijesz wieczorem jedną szklankę 

Nie wiesz, jak dobrać barwę światła w mieszkaniu? Te zasady ci pomogą

Światło w mieszkaniu buduje atmosferę i mocno wpływa na twoje samopoczucie. Nie lekceważ więc jego roli. Zastanów się, jaka moc i barwa najbardziej ci odpowiada. W pokoju do pracy (np. gabinecie, kuchni) może być ono ostrzejsze i chłodniejsze. 

W sypialni jednak światło powinno być cieplejsze i bardziej naturalne o mocy ok. 2 tysięcy lumenów (w przypadku niewielkiej sypialni). Dobrze, by było maksymalnie zbliżone do promieni słońca, aby wzbudzało przyjemne skojarzenia. 

Weź pod uwagę również umiejscowienie lampki nocnej, do której trzeba mieć swobodny dostęp, aby móc swobodnie zajrzeć do książki czy sięgnąć po okulary. Żarówka nie powinna być jednak bezpośrednio skierowana na twarz, bo to może ci przeszkadzać i jeszcze bardziej uprzykrzać poranne wstawanie. 

Czytaj również: Budzisz się niewyspany? Wyrzuć ten przedmiot z łóżka, a poczujesz się lepiej

Ustaw taką lampkę w sypialni, a pożegnasz problemy z wczesnym wstawaniem

Najlepiej jednak, aby lampka w sypialni była dopasowana indywidualnie do twoich potrzeb. Umożliwi ci to wybór nowoczesnego modelu z funkcją stopniowego narastania światła, który ułatwiają rozbudzenie się. 

Rynek oferuje teraz wiele różnych modeli lampek nocnych, (również pozwalających na sterowanie za pośrednictwem pilota lub smartfonu). Korzystając z programu w zdalnym urządzeniu, możesz wybrać m.in. czas uruchomienia lamp, zmianę ich barwy czy natężenia oświetlenia. 

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy