Reklama
Reklama

Kolejna awaria Internetu? W ten sposób samodzielnie poradzisz sobie z problemem

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez Internetu. Obecnie wykorzystujemy go w wielu dziedzinach życia. Za jego pośrednictwem możemy zamawiać zakupy, zawierać nowe znajomości, korzystać z różnych form rozrywki lub nawet pracować. Awaria sieci internetowej stanowi zatem poważny problem. Jak szybko przywrócić połączenie? Odpowiadamy.

Każdy z nas miał do czynienia z zerwanym połączeniem internetowym. Jest to dość irytujące podczas oglądania serialu lub filmu, jednak stanowi poważny problem, gdy pracujemy, a za chwile mamy ważne spotkanie. Przedstawiamy prosty patent na tę sytuację. Pomoże ci telefon. 

Brak Internetu - co zrobić?

Na początek warto poznać przyczynę braku Internetu. Połączenie zostało przerwane, ponieważ zawodzi sprzęt podłączony do sieci lub wystąpił problem po stronie dostawcy

Żeby zdiagnozować przyczynę, należy sprawdzić połączenie internetowe na różnych urządzeniach. Może być tak, że akurat na naszym laptopie nie działa Internet. Wtedy musimy go zresetować i ponownie połączyć z daną siecią. 

Jeśli jednak Internet nie działa na każdym urządzeniu, to prawdopodobnie jest to wina dostawcy. W takim przypadku warto zobaczyć, czy umieścił on informację o problemach technicznych na swojej stronie internetowej. 

Dostawcy mają specjalne numery alarmowe, pod które dzwoni się w przypadku awarii. Możemy wykonać telefon, jednak naprawa zazwyczaj zajmuje sporo czasu. 

Zerwane połączenie sieciowe? Użyj telefonu

Dostawca przyjmie nasze zgłoszenie, ale na naprawę połączenia będziemy musieli poczekać. Polecamy zatem szybko działać i połączyć urządzenie z siecią z telefonu. Obecnie niemal każdy ma nielimitowany dostęp do Internetu. Jak zatem połączyć dane urządzenie z siecią ze smartfona? 

Punktem dostępowym jest tzw. hot spot. Połączymy się z nim, jeśli będziemy mieli włączone dane mobilne. Proces jest szybki i prosty, a jednocześnie bardzo skuteczny.  Musimy tylko udostępnić hot spot i na laptopie podczas łączenia wpisać hasło, które podobnie jak sieć Wi-Fi, znajdziemy w ustawieniach. Dzięki temu trikowi możemy dokończyć oglądanie ulubionego serialu lub kontynuować pracę. 

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | WiFi