Reklama
Reklama

Już czas na wiosenną dekorację. Tak zrobisz elegancką ozdobę na stół z żywymi kwiatami

Hiacynty to popularne i oryginalne rośliny, cenione za dekoracyjny wygląd i wspaniały zapach. To doskonała, wiosenna ozdoba, której możemy dodać jeszcze więcej uroku. Hiacynty można uprawiać nie tylko w doniczkach, ale też… w szkle. Jak wykonać z ich pomocą dekorację wielkanocnego stołu czy salonu? Podpowiadamy.

Hiacynty to rośliny z rodziny szparagowatych, wyróżniające się oryginalnym wyglądem oraz pięknym zapachem. Cieszą się ogromną popularności w okresie wiosennym, będąc rewelacyjną dekoracją wnętrza. Choć zwykle trafiają do doniczek, mogą również być uprawiane w szkle. Taki efektowny stroik można wykonać samodzielnie, by udekorował na przykład wielkanocny stół.

Hiacynty w szkle. Wiosenna dekoracja, którą zrobisz samodzielnie

Hiacynty to urokliwe rośliny, które będą się wspaniale prezentować nie tylko w zwykłej doniczce, ale również w ozdobnym, szklanym wazonie. Można je również umieścić w słoiku, dzbanku czy szklanej kuli — w zależności od tego, co mamy akurat pod ręką i co możemy wykorzystać. Ciekawym pomysłem na dekorację stołu czy półki jest również umieszczenie hiacyntów w kryształowych kieliszkach. Będą wspaniale wyglądać w delikatnym szkle, przy czym do przygotowania takiej kompozycji najlepiej wybrać jeszcze niskie kwiaty, aby kieliszek się nie przewrócił.

Do wykonania wiosennej ozdoby tego typu będziemy również potrzebować żwiru lub piasku, wody oraz opcjonalnie mchu, a przede wszystkim pędzonych cebulek hiacyntów lub hiacyntów w doniczkach. Wystarczy położyć obok gotowej ozdoby kilka pisanek czy figurkę zająca, aby uzyskać ciekawą, oryginalną dekorację wielkanocną. Można zdecydować się na jedną taką ozdobę lub ustawić ich obok siebie kilka. Świetnie się prezentują zestawienia hiacyntów w różnych rozmiarach lub kolorach. 

Czytaj też: Babcia wiesza je w ogrodzie? Gdy dowiesz się dlaczego, zrobisz to samo 

Hiacynt w szkle. Jak wykonać wiosenną kompozycję?

Jak wykonać wiosenną dekorację z wykorzystaniem hiacyntów i szkła? Gdy wybierzemy już odpowiedni, dopasowany do wielkości hiacyntów pojemnik, jego dno wypełniamy warstwą żwiru lub piasku (choć nie jest to wcale konieczne). Cebulkę hiacynta umieszczamy w pojemniku. Jeśli używamy więcej cebulek, zadbajmy by się ze sobą nie stykały. Kolejny krok to wlanie wody do naczynia w taki sposób, by zakryła korzenie cebulek. Do dekoracji można użyć mchu, ale nie jest to niezbędne.

Gotową kompozycję umieszczamy w ciepłym, jasnym miejscu (nie może być oświetlone przez bezpośrednio padające, intensywne słońce). Po posadzeniu musimy kontrolować poziom wody w naczyniu. Na noc warto wynosić kompozycję do chłodniejszego miejsca, jeśli ma się dłużej utrzymać.

Pamiętajmy, że hiacynty mogą trafić również do innych, oryginalnych przedmiotów - nie tylko tych szklanych. Można je uprawiać w ceramice i porcelanie. Możemy również otoczyć doniczkę brzozową korą, by stworzyć piękną, wiosenną dekorację ogrodu czy balkonu. Możliwości jest wiele - warto więc puścić wodze fantazji i wykonać własnoręcznie ozdobę, której wszyscy będą nam zazdrościć.

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki