Reklama
Reklama

Jeansy skurczyły się w suszarce? Następnym razem użyj ręcznika, a problem zniknie

Jeansy to spodnie, które ubieramy chętnie i przy różnych okazjach. W zestawie z marynarką możemy uzyskać półformalną stylizację, a gdy założymy do nich bluzę, będziemy prezentować się swobodnie i na luzie. Ich suszenie może być jednak problematyczne, gdyż w suszarce mogą się skurczyć. Co zrobić, by szybciej wyschły po wypraniu w pralce?

Proste rozwiązania są czasem najskuteczniejsze. Wykorzystując zwykły ręcznik, można znacznie przyspieszyć suszenie jeansów po wyjęciu ich z prania. Jak to zrobić?

Jak suszyć jeansy? Suszarka bębnowa może im zaszkodzić

Jeansy powinny wyschnąć po praniu w sposób naturalny. Suszenie jeansów w suszarce może sprawić, że po jakimś czasie się zbiegną. Jednocześnie zwykle zależy nam na czasie i chcemy wyjąć z urządzenia suche spodnie, które możemy założyć. Jeśli zaczną schnąć na suszarce stojącej, może im to zająć dłuższy czas. Materiał jest bowiem dość gruby, choć jednocześnie delikatny.

Niewłaściwa eksploatacja i czyszczenie mogą spowodować odkształcenie fasonu i obniżenie jakości tkaniny. Niektórzy, chcąc przyspieszyć cały proces, sięgają po suszarkę do włosów. Dobrym pomysłem jest też prasowanie spodni na mokro. Pod wpływem ciepła płynącego z żelazka, woda szybciej z nich odparowuje.

Trik pozwala więc szybciej je wysuszyć, choć wymaga zaangażowania i poświęcenia własnego czasu. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie więc użycie ręcznika, by przyspieszyć suszenie ubrań wykonanych z jeansu.

Czytaj też: Wsyp łyżeczkę do pralki, a ubrania na długo zachowają kolor. Ten sposób zdradziła mi babcia 

Chcesz przyspieszyć suszenie jeansów? Wykorzystaj ręcznik

Po wyjęciu spodni z pralki możemy wspomóc się ręcznikiem, by pozbyć się nadmiaru wilgoci i przyspieszyć ich suszenie. Ważne, by ręcznik był czysty i suchy. Sposób jest prosty - należy go rozłożyć na płasko, a na nim położyć wilgotne jeansy. Całość zwijamy następnie w rulon i mocno dociskamy. Ręcznik wchłonie nadmiar wody, dzięki czemu spodnie szybciej wyschną. Wystarczy tylko rozwiesić je na stojącej suszarce czy umieścić na grzejniku i zaczekać aż się to stanie. 

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki