Reklama
Reklama

​Jak usunąć ślady długopisu ze skórzanej kanapy? Sięgnij po kosmetyk, który masz w łazience

Skórzana kanapa to niezwykle elegancki mebel, który ozdobi pomieszczenie w każdym domu. Czasem jednak może się zdarzyć, że ubrudzimy ją np. tuszem z długopisu. Sprawdź, jak poradzić sobie w takiej sytuacji i czym pozbyć się zabrudzenia.

Tusz znajdujący się w długopisie najczęściej jest szybkoschnący i wodoodporny, przez to ciężko usunąć powstałe z jego wykorzystaniem plamy. Tymczasem wystarczy znać jeden trik, który niezwykle ułatwi sprawę.

Czym usunąć ślady z długopisu na skórzanej kanapie?

Do usunięcia tuszu potrzebny będzie kosmetyk, który większość kobiet ma w swojej łazience. Chodzi o... lakier do włosów. Wystarczy spryskać nim obficie pobrudzoną powierzchnię i pozostawić tak przez chwilę. Następnie bierzemy szmatkę z mikrofibry i czyścimy poplamiony fragment kanapy. Jeśli będzie taka potrzeba, ponownie psikamy miejsce lakierem do włosów. Czyścimy do momentu, gdy długopis całkowicie zniknie.

Po usunięciu plamy należy wyczyścić kanapę. W tym celu na gąbkę do naczyń nalewamy trochę płynu do naczyń i czyścimy obszar, który wcześniej spryskaliśmy lakierem do włosów. Na koniec kanapę przecieramy wilgotną szmatką. I gotowe. Trik na czyszczenie śladów długopisu ze skórzanej kanapy sprawdzi się nie tylko w domu, ale również np. w samochodzie, zarówno na skórze naturalnej, jak i sztucznej.

Jak lakier do włosów usuwa plamy z długopisu?

Podstawowym składnikiem większości lakierów do włosów jest etanol. To właśnie ten organiczny składnik chemiczny z grupy alkoholi pomoże usunąć ślady długopisu. Jego właściwości pozwolą rozmiękczyć tusz, a następnie go usunąć. Warto pamiętać, że o wiele łatwiej pozbyć się świeżej plamy, niż starej i zaschniętej. Dlatego jeśli zobaczymy ślad długopisu na naszej skórzanej kanapie, powinniśmy od razu wziąć do ręki lakier do włosów i postarać się jak najszybciej ją usunąć.

Zobacz też:

Ta mikstura pozwoli ci przetrwać jesień bez przeziębień. Nazywają ją "antygrypiną"

Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

Metoda dziadka na przechowywanie jabłek. Są świeże i smaczne przez całą zimę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie