Reklama
Reklama

​Jak usunąć ślady długopisu ze skórzanej kanapy? Sięgnij po kosmetyk, który masz w łazience

Skórzana kanapa to niezwykle elegancki mebel, który ozdobi pomieszczenie w każdym domu. Czasem jednak może się zdarzyć, że ubrudzimy ją np. tuszem z długopisu. Sprawdź, jak poradzić sobie w takiej sytuacji i czym pozbyć się zabrudzenia.

Tusz znajdujący się w długopisie najczęściej jest szybkoschnący i wodoodporny, przez to ciężko usunąć powstałe z jego wykorzystaniem plamy. Tymczasem wystarczy znać jeden trik, który niezwykle ułatwi sprawę.

Czym usunąć ślady z długopisu na skórzanej kanapie?

Do usunięcia tuszu potrzebny będzie kosmetyk, który większość kobiet ma w swojej łazience. Chodzi o... lakier do włosów. Wystarczy spryskać nim obficie pobrudzoną powierzchnię i pozostawić tak przez chwilę. Następnie bierzemy szmatkę z mikrofibry i czyścimy poplamiony fragment kanapy. Jeśli będzie taka potrzeba, ponownie psikamy miejsce lakierem do włosów. Czyścimy do momentu, gdy długopis całkowicie zniknie.

Po usunięciu plamy należy wyczyścić kanapę. W tym celu na gąbkę do naczyń nalewamy trochę płynu do naczyń i czyścimy obszar, który wcześniej spryskaliśmy lakierem do włosów. Na koniec kanapę przecieramy wilgotną szmatką. I gotowe. Trik na czyszczenie śladów długopisu ze skórzanej kanapy sprawdzi się nie tylko w domu, ale również np. w samochodzie, zarówno na skórze naturalnej, jak i sztucznej.

Jak lakier do włosów usuwa plamy z długopisu?

Podstawowym składnikiem większości lakierów do włosów jest etanol. To właśnie ten organiczny składnik chemiczny z grupy alkoholi pomoże usunąć ślady długopisu. Jego właściwości pozwolą rozmiękczyć tusz, a następnie go usunąć. Warto pamiętać, że o wiele łatwiej pozbyć się świeżej plamy, niż starej i zaschniętej. Dlatego jeśli zobaczymy ślad długopisu na naszej skórzanej kanapie, powinniśmy od razu wziąć do ręki lakier do włosów i postarać się jak najszybciej ją usunąć.

Zobacz też:

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie