Reklama
Reklama

Jak pozbyć się raz na zawsze muszek owocówek? Do tego produktu lgną jak oszalałe

Tegoroczna zima była krótka i ciepła, dlatego bardzo szybko pojawiły się owady. Mowa o kleszczach, komarach i muchach. Najbardziej uciążliwe są jednak muszki owocówki. Jak je zwalczać? Użyj popularnych, kuchennych produktów.

Większość osób trzyma owoce na blacie w kuchni. Niestety to właśnie do nich lgną muszki owocówki. Możesz jednak w kilka minut przygotować dla nich pułapkę, którą zainteresują się zdecydowanie bardziej. Wystarczy wymieszać dwa składniki i postawić na parapecie. Sprawdź skuteczny sposób na zwalczenie tych owadów. 

Skąd biorą się muszki owocówki w domu?

Muszki owocówki mogą wlecieć do naszego domu przez otwarte okno. Możemy też przynieść je ze sklepu z działu owoców i warzyw. Mimo że żyją krótko, bo tylko 2-3 tygodnie, to rozmnażają się w szybkim tempie. Samica składa codziennie co najmniej 20 jaj, z których wylęgają się młode osobniki po kilkunastu dniach. 

W szybkim czasie mamy plagę w domu. Muszki owocówki najczęściej są zauważane w kuchni, gdzie siadają na owocach lub przekrojonych warzywach, infekując je. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: W tych częściach mieszkania najchętniej kryją się kleszcze. Sprawdź koniecznie

Jak pozbyć się muszek owocówek? Pułapka z produktów kuchennych

Muszek owocówek możemy pozbyć się w bardzo prosty sposób. Wystarczy przygotować pułapkę z kuchennych produktów, do których lgną bardziej niż do owoców. 

Pułapkę dla tych uciążliwych owadów robimy z płynu do mycia naczyń i octu winnego lub jabłkowego. To właśnie ten drugi produkt lubią najbardziej.

Wystarczy zatem wlać do naczynia szklankę octu i łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Całość mieszamy, aby powstała piana i stawiamy na parapecie kuchennym. Muszki owocówki natychmiast zaczną wlatywać do pułapki, topiąc się w niej. 

Inna metoda na pozbycie się muszek owocówek. W roli głównej owoce

Inną metodą na pozbycie się muszek owocówek jest pułapka z owoców i folii spożywczej. Jak ją zrobić?

Do pojemnika wkładamy pokrojone jabłka, pomarańcze i winogrona lub skórki po bananach. Potem wieczko przykrywamy folią spożywczą, którą nakłuwamy za pomocą wykałaczki. Owady wlecą do środka przez otwory, zwabione zapachem owoców, jednak nie wydostaną się z naczynia. Należy je zatem wyrzucić do kosza na zewnątrz. 

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby