Reklama
Reklama

Gęś Pipa ma konkurencję? Teraz ten pluszak opanował stragany z pamiątkami

Wakacyjne stragany aż od morza po góry opanowały pluszowe gęsi, stając się prawdziwym hitem tegorocznego lata. Jednak ostatnio można spotkać również inną maskotkę, która zdobywa coraz większą popularność. Czy stanowi ona konkurencję dla kultowej już gęsi? Sprawdź, co to za pluszak i skąd wzięło się tak duże zainteresowanie tym produktem.

Pluszowe gęsi można spotkać w całej Polsce. Podbijają one sklepy i stragany, szczególnie w miejscach, gdzie przebywa wielu turystów. Ich popularność wywołał słynny duet z TikToka. Jednak od jakiegoś czasu pojawia się w sklepach także inna maskotka, która może być konkurencją dla słynnej gęsi.

Gęś Pipa z TikToka podbija stragany

Od miesięcy wszystkie sklepy i stragany w polskich, turystycznych miejscowościach zalała fala pluszowych gęsi. Najmniejszą maskotkę tego typu kupimy za 30 zł, a średnią o długości około 90 cm za  60 zł. Natomiast za największą, 1,5-metrową musimy zapłacić nawet 100 zł lub więcej w zależności od sklepu.

Pluszaka można zakupić między innymi w Krakowie, Zakopanem oraz nad morzem, a samą maskotkę pokochali zarówno młodsi, jak i starsi. Zdecydowanie zdominowała ona tegoroczne wakacje i jest najchętniej kupowaną pamiątką z urlopu.

Skąd wziął się fenomen gęsi?

Popularność tej gęsi wywołała jej odpowiedniczka z TikToka, ponieważ inspiracją dla maskotki jest prawdziwa gęś, która ma na imię Pipa i pochodzi z okolic Tarnobrzegu.

Spopularyzował ją Kamil Trela, który nagrywa filmiki i prowadzi humorystyczne konwersacje z gęsią. Udostępniane przez mężczyznę treści oczarowały użytkowników TikToka, powodując, że filmiki z gęsią zdobyły już miliony polubień.

Co ciekawe, prawdziwą właścicielką gęsi jest Magdalena Magiera, która w rozmowie telewizyjnej zdradziła, że gęś zakupiła na rolniczym targu. Po tym, jak gęś u niej zamieszkała, kobieta pozwoliła jej żyć swobodnie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie ptak spotkał Kamila Trelę.

Pluszowa gęś ma konkurencję? To zwierzę podbija internet

Jednak mimo niewątpliwej popularności Gęsi Pipy, pojawiła się konkurencyjna zabawka, która również zaskarbiła sobie serca wielu konsumentów.

Jest to pluszak kapibara. To kolejna zabawka, która stopniowo podbija polskie stragany. Przebyła podobną drogę do popularności jak znana gęś. Kapibara wybiła się przede wszystkim dzięki social mediom. Obecnie podbija serca użytkowników, którzy tworzą liczne memy i filmiki z kapibarą na Instagramie oraz TikToku.

Oprócz tego piosenka o zwierzęciu podbija światowy internet i jest doskonale znana wśród dzieci i młodzieży, a nawet wśród dorosłych. Nic więc dziwnego, że odkąd kapibara pojawiła się na polskich straganach, zyskała sporo na popularności, stanowiąc niemałą konkurencję dla gęsi.


Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parenting