Reklama
Reklama

Dodaj do prania, a ręczniki będą jak nowe. Na pewno masz go w kuchni

Pranie ręczników sprawia, że po jakimś czasie ich materiał się niszczy. Wcześniej miękka i delikatna rzecz staje się coraz twardsza i szorstka. Przez to podczas wycierania ciała może podrażniać skórę. Jak sprawić, żeby ręczniki odzyskały miękkość i były puszyste? Wystarczy, że użyjesz octu.

Ocet sprawdzi się nie tylko jako przyprawa kuchenna, ale też jako zamiennik chemii domowej. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości niwelujących nieprzyjemne zapachy. Może pomóc z pozbywaniem się kamienia czy tłuszczu w kuchni, czy łazience. Jak się okazuje, ocet sprawdzi się także do prania ręczników. Dodasz odrobinę, a efekty są niesamowite.

Ocet do prania ręczników

Pranie ręczników z dodatkiem octu ma wiele zalet. Przede wszystkim dodanie środka pozwoli na pozbycie się brzydkich zapachów. Dodatkowo kuchenny specyfik zabije bakterie, które mogły się zasiedlić w materiale ręcznika.

Ocet zadziała także jako zamiennik zmiękczacza do tkanin. Liczne prania i działanie detergentów mogą sprawić, że materiał stanie się twardy i szorstki. Dzięki dolaniu octu do prania ręczniki staną się miękkie i puszyste jak kiedyś. Wystarczy do szufladki na proszek dolać jedną miarkę octu. Pranie nastawiamy na 60°C. Po wszystkim ręczniki wystarczy wysuszyć i są niemalże jak nowe.

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki