Reklama
Reklama

Czyszczenie zamszowych butów nigdy nie było prostsze. Wystarczy jedna rzecz, którą masz w kuchni

Zamszowy materiał kojarzy się z komfortem i ciepłem. Dlatego tak często stosuje się go do produkcji butów. Niestety jego powierzchnia jest dość podatna na wilgotne plamy, brud i tłuszcz. Stwarza to duży problem w czyszczeniu.

Regularne noszenie zamszowych butów będzie standardowo wiązało się z dużymi problemami z czyszczeniem. Już po kilku miesiącach pojawią się na nich zadrapania, plamy po napojach, czy ślady soli lub błoto. Co wtedy należy robić?

Ze względu na to, że zamsz łatwo ulega uszkodzeniu, konieczne będzie przedsięwzięcie konkretnych czynności. Można stosować, na przykład wodę z mydłem i oczyścić za sprawą mieszanki powierzchnię obuwia. Istnieją też inne, skuteczne sposoby.

Czy skórką od chleba można wyczyścić zamsz?

Szybkim i skutecznym sposobem na wyczyszczenie zamszowych butów będzie użycie delikatnej szczoteczki lub gąbki, które nie uszkodzą powierzchni obuwia. Co ciekawe brud można też usunąć – delikatnie pocierając konkretne miejsca – za sprawą gumki do ścierania lub skórki od chleba.

Wykorzystaj sodę i mleko ze swojej kuchni do czyszczenia

Wyjątkowo skutecznym sposobem na wyczyszczenie zamszowych butów będzie zastosowanie mieszanki z 1 łyżeczki sody oczyszczonej i 1 szklanki mleka. Są to dwa produkty, które znajdują się w praktycznie każdej kuchni.

Roztworem trzeba później namoczyć szmatkę. W czyszczeniu zamszu kluczowa jest cierpliwość. Zabrudzenia powinny być delikatnie usuwane, systematycznymi ruchami bez użycia dużej siły. Po kilku przetarciach zamszowe buty będą czyste.

Para wodna przydaje się w czyszczeniu butów zamszowych

Do czyszczenia butów zamszowych można też wykorzystać parę wodną. Znakomicie odświeży ona materiał i przyczyni się do usunięcia zabrudzeń z powierzchni. Można do tego zastosować żelazko z funkcją prasowania parą, czy po prostu parownicę. Skroplona woda sprawi, że brud zniknie z powierzchni obuwia.

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie