Reklama
Reklama

Czyścisz tak telewizor? Przestań, bo możesz go uszkodzić

Telewizor to zdecydowanie przedmiot codziennego użytku. Nie należy on jednak do najtańszych, dlatego ważne jest dbanie o ten sprzęt, aby służył nam jak najdłużej. Okazuje się, że nawet nieprawidłowe czyszczenie ekranu może skutecznie zniszczyć odbiornik. Jak poprawnie czyścić telewizor? To prostsze niż myślisz.

Na komfort oglądania filmów czy seriali na telewizorze wpływa nie tylko rozdzielczość, ale też czystość. Nikt nie lubi, gdy przy ciemniejszej scenie jedyne co widzimy to warstwa kurzu czy, co gorsza, plamki brudu lub ślady odbitych placów. Wówczas większość sięga wtedy po wilgotną ściereczkę i to właśnie nią przeciera ekran telewizora. To ogromny błąd.

Wystrzegaj się takiego czyszczenia

Wilgotna szmatka czy gąbka lub niedostosowane środki chemiczne to najgorszy rodzaj czyszczenia, jaki możemy zapewnić ekranowi telewizora. Jego matryca jest bardzo delikatna i do uszkodzenia jej droga jest bardzo prosta.

Preparaty, które nie służą do mycia ekranów, mogą zniszczyć telewizor, trwale zaburzając obraz. Wybierając mokrą ściereczkę, nietrudno natomiast o zalanie sprzętu. Wtedy telewizor może być już całkowicie nie do odratowania.

Jak poprawnie wyczyścić telewizor? Kup specjalny preparat

W sklepach z elektroniką oraz w internecie aż roi się od środków przeznaczonych do czyszczenia ekranów. Za ich pomocą w profesjonalny i nieinwazyjny sposób domyjemy wszelkie zanieczyszczenia z brudnego telewizora. Pozbędziemy się kurzu oraz odbitych palców.

Czytaj także: Zrób domowy płyn do czyszczenia telewizora. Zapłacisz 2 zł, a obraz będzie ostry jak brzytwa

Do czyszczenia potrzebna będzie także miękka ściereczka wykonana z mikrofibry. W pierwszej kolejności to na materiał, a nie na ekran telewizora, rozpylamy preparat czyszczący. Następnie nią delikatnie przecieramy matrycę.

Preparat czyszczący to połowa sukcesu

Sam środek chemiczny nie wystarczy do odpowiedniego wyczyszczenia telewizora. Trzeba też przestrzegać określonych zasad.

Pierwszą zasadą jest czyszczenie telewizora jedynie wyłączonego. Po odcięciu go od zasilania czekamy do kilku minut. Dopiero po czasie można przejść do przecierania.

Pod żadnym pozorem nie włączamy go ponownie, jeśli jest mokry. Wcześniej dokładnie przecieramy go do sucha.

Zobacz też:

Wyliczyli, ile ubrań potrzebujemy na cały rok. Większość z nas ma ich o wiele za dużo

Planujesz czyszczenie lamp? Sprawdź, jak prawidłowo umyć klosze i ich nie uszkodzić

Wystarczy odrobina, by białe obrusy lśniły czystością. Wydasz tylko 1,50 zł, a wszyscy będą myśleli, że są nowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby