Reklama
Reklama

Chcesz kupić smartwatch dla dziecka? Koniecznie sprawdź, czy ma te funkcje

Smartwatch może być fantastycznym prezentem dla dziecka, który jednocześnie pozwoli lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. Czym się kierować, wybierając elektroniczny zegarek dla swojej pociechy i na jakie funkcje należy zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Smartwatch, czyli elektroniczny zegarek, to urządzenie wielkości zegarka na rękę, które spełnia wszystkie jego funkcje. Posiada jednak o wiele więcej udogodnień, w tym niektóre funkcje smartfonu. Wiele zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Co więcej, smartwatche powstają także w wersji dla osób dorosłych i dla dzieci. Na co zwracać uwagę, wybierając urządzenie dla swojego dziecka?

Smartwatch dla dzieci? Modny i wygodny

Dzieci marzą o nowoczesnych gadżetach elektronicznych i korzystają z nich w coraz młodszym wieku. Smartwatch będzie dla nich rewelacyjnym prezentem, którym nie tylko będą mogły pochwalić się znajomym, ale też korzystać z niego dla wygody swojej i swoich rodziców. Smartwatche dla dzieci są bowiem wyposażone w liczne funkcje, ułatwiające na przykład zaplanowanie dnia czy kontakt z rodziną. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić baczną uwagę, wybierając model dla swojej pociechy, aby w pełni móc skorzystać z możliwości, jakie oferuje współczesna technologia.

Dla dzieci — podobnie jak dla osób dorosłych — jest jednak ważny wygląd urządzenia. Warto o tym pamiętać i wybrać się na zakupy z dzieckiem lub spytać je wcześniej o opinię. W końcu to syn czy córka będą potem stale nosić smartwatch na nadgarstku. Istotna jest również wygoda noszenia. Drobna rączka dziecka nie może nosić zbyt dużego i ciężkiego zegarka. Wybrany model trzeba więc wypróbować przed zakupem, nakładając go dziecku na rękę. 

Czytaj też: Polacy nie mają pojęcia, że ta roślina może być toksyczna. Rośnie w wielu ogrodach 

Smartwatch dla dziecka. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Smartwatch dla dziecka może oferować mnóstwo różnych funkcji - podobnie jak elektroniczny zegarek dla dorosłych. Dzieci jednak nie potrzebują licznych zaawansowanych funkcji - najważniejsze są te podstawowe. Warto wybrać model wyposażony w licznik kroków, monitor snu, a także nadajnik GPS. Ten ostatni dodatek pozwoli rodzicom namierzyć pociechę. Jeśli zaś dziecko przypadkiem zgubi zegarek, będzie go można łatwo odnaleźć.

W smartwatche dla dzieci wbudowana jest czasem funkcja nadania sygnału SOS. Wystarczy wciśnięcie jednego przycisku, by urządzenie automatycznie wykonało telefon do zaufanej osoby. Wszystko to zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

W przypadku smartwatchy dla dzieci istotna jest też długość pracy na jednym ładowaniu, a więc pojemność wbudowanej baterii. Warto również zadbać, aby wybrany model miał możliwie wiele certyfikatów odporności - w tym na przykład na zalanie czy wstrząsy. Dzieci mają różne przygody, więc warto pomyśleć o tym zawczasu. Jedna z przydatnych funkcji to również możliwość wykonywania połączeń. Pozwoli to na bycie w stałym kontakcie z rodziną.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezenty | parenting | zakupy