Zbliża się Światowy Dzień Seniora. PKP oferuje wielkie zniżki
Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Seniora. PKP postawiło oddać ukłon w stronę starszych osób - przygotowało na konkretny dzień listopada wielką zniżkę, z której będą mogły skorzystać osoby w wieku 60+. Chodzi o bardzo tanie bilety.
Światowy Dzień Seniora wypada 14 listopada. Celem jego obchodów jest ukazanie wdzięczności starszym osobom za integrację środowiska senioralnego i wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Warto zatem docenić ich mądrość, aktywność i doświadczenie.
Święto Seniora jest idealną okazją do przypomnienia sobie o ludziach starszych i ich rodzinach. To doskonały czas, aby zwrócić uwagę na ich problemy. Właśnie dlatego 14 listopada następuje cykl różnorodnych działań, mających na celu podniesienie jakości życia osób po 60-tce.
PKP postanowiło uhonorować starszyznę przez umożliwienie im zakupu bardzo taniego biletu. Wielka zniżka obowiązuje 14 listopada, choć bilety można kupić już teraz. Sprawdź najważniejsze informacje o tej promocji.
14 listopada pasażerowie po 60. roku życia będą mogli kupić bilet jedynie za złotówkę. Przejazd musi odbyć się w tym dniu, choć już teraz można zrobić jego rezerwację.
Wielka zniżka obowiązuje w pociągach TLK, Intercity, Express Intercity Premium (EIC) oraz Pendolino (EIP). Dotyczy przejazdów jednorazowych bez przesiadek, w klasie drugiej wagonów z miejscami do siedzenia, do leżenia i sypialnymi.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Czerniawa-Zdrój — dolnośląskie uzdrowisko związane ze Świeradowem-Zdrój
Bilety na przejazd 14 listopada seniorzy mogą kupić już teraz na stronie internetowej ebilet.intercity.pl. Regulamin zaczął obowiązywać już 23 października.
Po wejściu na podaną stronę wybieramy relację, przykładowo Warszawa-Kraków i dzień, w którym obowiązuje promocja, czyli 14 listopada. W polu "dorosły" wpisujemy datę urodzenia np. 10 czerwca 1960 rok.
Po wpisaniu tych danych zniżka zostanie uaktywniona i wyskoczą nam atrakcyjne połączenia. W tym przypadku pojedziemy ekspresem Orłowicz z Warszawy do Krakowa. Przejazd z przesiadkami również jest znacznie tańszy (za bilet z przesiadką zapłacimy wówczas 2 zł).
W trakcie kontroli promocyjnych biletów musimy okazać promocyjny bilet oraz rezerwację miejsca, jeśli będziemy podróżować w wagonach z miejscami do leżenia lub sypialnymi. Oprócz tego trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość i wiek (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta tożsamości, książeczka żeglarska, karta pobytu, polski dokument tożsamości cudzoziemca, zgoda na pobyt tolerowany, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, dokument mObywatel, ważny dokument ze zdjęciem, który potwierdza prawo do ulgi i zawiera numer PESEL albo datę urodzenia).
Promocja obowiązuje również seniorów, którzy korzystają z oferty Bilet Rodzinny, Duża Rodzina czy Taniej z Bliskimi.
Pamiętamy, aby podczas zakupu biletu nie klikać "zniżki dla emeryta", mylonej ze "zniżką dla seniora". Taką pomyłkę możemy przypłacić mandatem.
"Zniżka dla emeryta" przysługuje osobom z odpowiednim zaświadczeniem, które wydaje właściwy organ, m.in. Terenowe Jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów, Inwalidów. Z kolei ze "zniżki dla seniora" mogą korzystać wszyscy seniorzy, po 60. roku życia.
Zobacz też:
Leży na drugim końcu świata, a dolecisz bez paszportu. Mówią, że to raj na ziemi
O tym zamku mało kto słyszał. Warto wybrać się na majówkę, bo szykuje mnóstwo atrakcji
To tu Polacy spędzą majówkę. Ryanair podaje najpopularniejszy kierunek podróży