Reklama
Reklama

Wybierasz się do Włoch? Z tych atrakcji w Rzymie skorzystasz za darmo

Stolica Włoch to miejsce warte odwiedzenia i wcale nie trzeba być bogaczem, by spędzić tutaj udany urlop. Atrakcji w Rzymie nie brakuje. Architektura jest wyjątkowa, zabytki znajdują się prawie na każdym kroku, a wiele nich można zobaczyć za darmo bez kupowania biletu. Nic dziwnego, że turyści lgną tutaj jak pszczoły do miodu.

Wakacje we Włoszech nie muszą być kosztowne. I to nawet jeśli podczas urlopu w stolicy Italii, nie zamierzasz odmawiać sobie pysznego jedzenia w lokalach na mieście ani noclegu w dobrym hotelu. 

Pieniądze zaoszczędzisz bowiem, gdzie indziej, a mianowicie na... atrakcjach w Rzymie. Wiele z nich latem możesz zwiedzić za darmo, więc korzystaj z okazji, bo to piękne miejsca z bogatą historią, które są warte odwiedzenia. 

Najlepsze darmowe atrakcje w Rzymie. Te miejsca musisz zobaczyć na własne oczy

Włochy zachwycają nie tylko lokalnym makaronem i pizzą, ale również zapierającymi dech w piersiach widokami. Architektura w tym kraju jest unikalna, a zabytki z bogatą historią można tam zobaczyć na każdym kroku. Najwięcej jest ich jednak w stolicy. 

Darmowe atrakcje w Rzymie, które musisz zobaczyć to m.in.: 

  • Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi to jedna z największych atrakcji w Rzymie. Można powiedzieć, że to punkt obowiązkowy podczas podróży do Italii. Łatwo do niej trafić i warto ją zobaczyć tym bardziej że jest dostępna dla turystów za darmo. 

Najlepiej wybierz się tutaj wcześnie rano, bo to miejsce o każdej porze dnia i nocy jest zatłoczone. Turyści chętnie robią tutaj zdjęcia i wrzucają do fontanny monety, gdyż według tradycji ma to zagwarantować powrót do tego miejsca. 

  • Bazylika Santa Maria Maggiore

Bazylika Papieska Santa Maria Maggiore również jest łatwo dostępna. Znajduje się 5 minut drogi od głównego dworca Roma Termini - na Wzgórzu Eskwilińskim i jest to największy kościół maryjny w całym Rzymie zbudowany w 432 roku. 

Zobaczysz tam m.in. XIV-wieczną dzwonnicę (najwyższą w całym mieście). A pod ołtarzem kolędy możesz usłyszeć przez okrągły rok, gdyż znajdują się tam relikwie Żłóbka. pokrywające sufit jest darem z amerykańskiej wyprawy Krzysztofa Kolumba.

  • Ogrody Villa Borghese

Marzysz o tym, by zobaczyć piękny miejski park w Rzymie? W takim razie musisz odwiedzić Ogrody Villa Borghese. To miejsce wypełnione fontannami, ogrodami kwiatów, alejami palm i pinii. 

W centrum znajduje się Villa Borghese z niepowtarzalną sztuką, która na pewno zachwyci koneserów. W Ogrodach Villa Borghese możesz również zakosztować relaksu, pływając łódką po jeziorach lub przejechać się wypożyczonym rowerem-rikszą. 

  •  Ogród Pomarańczowy w parku Savello

Innym darmowym i bardzo  atrakcyjnym parkiem wartym odwiedzenia w Rzymie jest Ogród Pomarańczowy w parku Savello. Znajduje się na wzgórzu Awentyn. Wypoczniesz tam w cieniu drzew, zachwycając się wonią cytrusów. Są tutaj także warto odwiedzenia punkty widokowe, skąd roztacza się wspaniały widok na resztę miasta. 

  • Schody Hiszpańskie

Schody Hiszpańskie to kultowe miejsce w Rzymie, w którym często gromadzą się turyści. Znajdują się obok metra Spagna i mają 138 stopni, co czyni je najdłuższymi w Europie. Są także najszersze, a u szczytu znajduje się kościół Santissima Trinità dei Monti. Podczas wspinaczki trzeba uważać, bo są dość strome.

Czytaj również: Planujesz podróż na Karaiby? Wcale nie musisz wyrabiać paszportu

  • Most Anioła

Most Anioła to miejsce z pięknym widokiem. Został zbudowany w 134 r. n.e. nad Tybrem i warto przejść się tutaj na spacer, aby podziwiać zabytki w oddali. Doskonale widoczny jest stąd Zamek św. Anioła oraz kopuła Bazyliki św. Piotra, którą naturalnie również trzeba odwiedzić podczas wakacji we Włoszech.

  • Circus Maximus

Circus Maximus to kolejne niesamowite miejsce i jednocześnie następna darmowa atrakcja w Rzymie. Obecnie jest parkiem publicznym, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców, jednak dawniej znajdowała się tutaj kamienno-marmurowa arena na 250000 osób, które obserwowały wyścigi rydwanów. 

Może cię zainteresować: Planujesz wakacje w Albanii? Sprawdź, jaką walutę zabrać

Korzystaj z bezpłatnych wstępów do muzeów w Rzymie

Korzystaj także z bezpłatnych wstępów do muzeów w Rzymie. Najczęściej są one darmowe w pierwszą niedzielę miesiąca, a także często przy innych okazjach (dlatego warto sprawdzać informacje na bieżąco). 

W ten sposób bez wydawania pieniędzy zobaczysz np. Panteon w Rzymie, Koloseum, Forum Romanum czy Galerię Borghese. Spiesz się jednak, ponieważ pula darmowych biletów jest ograniczona, a kolejki mogą zniechęcać.

Zobacz też:

Rajska wyspa dostępna dla nielicznych. Obowiązują tu surowe limity wstępu

W tych 5 krajach spędzisz wakacje taniej niż w Polsce. Widoki i pogoda gwarantowane

Morze ciepłe jak zupa. Takiej temperatury wody nie odnotowano jeszcze nigdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje | turystyka