Reklama
Reklama

​Wcale nie Zakopane. To tu podczas majówki wypoczywa większość Polaków

Dla wielu Polaków majówka to czas grillowania bądź wyjazdów. Oprócz zagranicznych wojaży bardzo chętnie odkrywamy uroki najpiękniejszych polskich miast takich jak Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Toruń czy Wrocław. Choć według wielu osób majówkową stolicą Polski jest Zakopane, to inne miasto przeżywa w tym okresie prawdziwy najazd turystów.

Sopot wcale nie (tylko) uzdrowiskowy

Wraz z historycznym Gdańskiem i nowoczesną Gdynią Sopot tworzy tętniącą życiem metropolię, którą nazywamy Trójmiastem. Sopot jest najmniejszą częścią aglomeracji zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców (15 razy mniej ludności niż w Gdańsku). Ma łatkę miejscowości uzdrowiskowej, jednak równie chętnie wyjazd do Sopotu wybierają rodziny z dziećmi, imprezowicze, jak i osoby poszukujące spokoju nad wodami Zatoki Gdańskiej.

Sprawdź również: Majówka bez tłumów? Te miejsca omijaj szerokim łukiem

Wybierając się na majówkę do Sopotu, nie możemy nie zaliczyć spaceru po tzw. Monciaku, czyli ulicy Bohaterów Monte Cassino. Jest ona zamknięta dla ruchu samochodowego, więc bez przeszkód możemy podziwiać klimatyczne kamienice, puby, restauracje i sklepy. Przy końcu Monciaka, prawie nad samym morzem, możemy podziwiać pięknych gmach prawie 100-letniego Grand Hotelu, a następnie udać się na spacer po najdłuższym w Europie drewnianym molo. W Sopocie warto odwiedzić również Krzywy Domek, plac Zdrojowy, latarnię morską, Operę Leśną czy piękne parki (Północny, Południowy oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy).

W Sopocie liczą na 100-procentowe obłożenie w majówkę

Jednak jeśli chcemy wybrać się do Sopotu na majówkę, możemy mieć pewien problem. Chodzi mianowicie o... dostępność miejsc. Według Honoraty Wendykowskiej z Sopockiej Organizacji Turystycznej ze względu na świetną pogodę obłożenie większości obiektów hotelowych sięga 100 procent. Oprócz noclegów problemem może być także zaparkowanie samochodu w mieście czy też zjedzenie posiłku w jednej z wielu sopockich restauracji. Jedno jest pewne — na majówkę w 2024 roku najpopularniejszym kierunkiem nie jest Zakopane, a właśnie Sopot.

Zobacz też:

To najlepsze miejsca na spływ kajakowy. Na niektórych trasach poradzą sobie nawet dzieci

Świetna ścieżka spacerowa 30 minut od Warszawy. Las, rzeka i piaszczysta plaża

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by zobaczyć wulkany. W kraju mamy ich sporo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: city break | weekend majowy | weekend w Polsce | morze | podróż samochodem