Reklama
Reklama

Wakacje z dziećmi — pomysły na udany wyjazd

Każdy rodzic wie, że planowanie wakacyjnych podróży to nie jest prosta sprawa. Dzieciom zwykle nie wystarczy plaża, słońce i leżenie plackiem przez tydzień. Szczególnie jeśli nie dopisze pogoda. Jednak w Polsce jest wiele miejsc, które spełnią oczekiwania małych i dużych o każdej porze roku. Sprawdź nasze pomysły na udany wyjazd na wakacje z dziećmi.

Bieszczady

Bieszczady kojarzą się przede wszystkim z długimi wędrówkami, samotnością oraz niezakłóconym pięknem przyrody. Jest to oczywiście prawda, jednak są również idealnym miejscem na wakacje z dziećmi. Nawet jeśli nasze pociechy nie są fanami długich wędrówek. W takim przypadku możemy zabrać je do wsi Majdan, gdzie znajduje się malowniczo położona stacja kolejki wąskotorowej. Jeśli zdecydujemy się na letni wyjazd w Bieszczady, nie możemy ominąć jeziora solińskiego. Warto również zajrzeć do zagrody dla żubrów w Mucznem.

Mazury

Mazury to idealne miejsce na odpoczynek dla fanów świeżego powietrza i bliskości wody. W końcu to kraina tysiąca jezior. Co zrobić, jeśli dzieciom znudzi się pływanie lub będzie na to zbyt chłodno? Również nie ma problemu, gdyż na Mazurach znajdziemy wiele atrakcji: od miasteczka westernowego Mrongoville, przez park wodny Wilkasy, po mazurskie safari i park miniatur Mazurolandia. Na koniec warto zajrzeć do konsulatu świętego Mikołaja w Kętrzynie.

Sudety

Mimo że Sudety, podobnie jak Bieszczady, kojarzą się z długimi górskimi wędrówkami, to bez problemu można spędzić tam wakacje z dziećmi. Tras jest tak wiele, że bez przeszkód można wybrać te krótsze, które walorami widowiskowymi i edukacyjnymi nie odstępują od reszty. Szlaki na Ślężę, wzdłuż Kolorowych Jeziorek, na Sokolik Wielki, na Szczeliniec Wielki czy Wielka Sowa będą niezwykle ciekawe dla dzieci. Dodatkowo za ich przejście otrzymuje się punkty, za które można uzyskać dziecięcą Górską Odznakę Turystyczną.

Wybrzeże

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego ma ponad 500 km, jednak na wakacje z dziećmi prawdopodobnie najlepiej wybrać się w okolice Trójmiasta. Jeśli pogoda nam nie będzie dopisywać lub będziemy chcieli odpocząć od zgiełku plaży, to zawsze znajdziemy wspaniałe atrakcje dla naszych pociech. Do najważniejszych z nich należy fokarium na Helu oraz ogród zoologiczny w Gdańsku. Warto również odwiedzić Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz gdański teatr Miniatura.

Wyżyna Małopolska

Perła Małopolski, czyli Kraków, to również idealne miejsce na spędzenie wakacji z dziećmi. Możemy wybrać wypoczynek aktywny — spacery czy przejażdżki rowerowe, a także skorzystać z jednej z wielu atrakcji dla małych i dużych. Odwiedzając Małopolskę, warto wstąpić do zoo w Krakowie, odwiedzić park miniatur w Inwałdzie czy też zjechać w dół kopalni soli w Wieliczce. Dzieci będą również zachwycone wizytą w parku rozrywki Zatorland czy krakowskim teatrze Groteska.

Zobacz też:

To tu Polacy chcą spędzać urlop. W zeszłym roku pobiliśmy rekord odwiedzin

Nowa atrakcja nad Bałtykiem. Turyści będą tłumnie odwiedzać to miejsce

Krokusy możesz podziwiać nie tylko w Dolinie Chochołowskiej. Tu nacieszysz oczy z dala od tłumów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje