Reklama
Reklama

Wakacje all inclusive w 2023 – najpopularniejsze destynacje, ceny i wyżywienie

Wakacje all inclusive są jedną z najpopularniejszych form spędzania urlopu. Polacy chętnie wybierają się do ciepłych krajów z myślą, że nie będą musieli o nic się troszczyć, tylko oddać się wypoczynkowi. Przypatrzmy się najpopularniejszym celom podróży w sezonie 2023, cenom, a także proponowanemu wyżywieniu.

Prym wśród najpopularniejszych destynacji na wakacje all inclusive wiodą kraje takie jak: Turcja, Egipt i Tunezja. Tamtejsze kurorty zapewniają profesjonalną obsługę, egzotyczne jedzenie, ale także i słoneczną pogodę. Czyli wszystko, co jest potrzebne do letniego relaksu. 

Dużym atutem podróżowania do Turcji, Egiptu i Tunezji jest to, że hotelarze mają ogromne doświadczenie w zapewnianiu zarówno profesjonalnej obsługi, jak i w oferowaniu licznych atrakcji. Dotyczy to rozrywki w klubie muzycznym, doznań kulinarnych w pobliskich restauracjach, czy licznych i ciekawych wycieczek krajoznawczych.

Jest tam również stosunkowo tanio - ceny egzotycznych wakacji zazwyczaj są niższe, niż urlopu o podobnej długości i zbliżonym standardzie w popularnych europejskich kurortach.

Cena za wakacje all inclusive 2023: Turcja

Zacznijmy od najpopularniejszej Turcji. Z oferty popularnych biur podróży wynika, że za pobyt w hotelu z 5 gwiazdkami na Riwierze Tureckiej obejmujący 7 dni, od 10.07 do 17.07 trzeba zapłacić ok. 4000 złotych za osobę. W tej cenie korzysta się z oferty all inclusive. 

Dodatkowo dzieci do 12 lat mają pobyt w hotelu gratis, z czego z pewnością skorzysta wielu rodziców. W sezonie na miejscu dostępne są liczne bezpłatne atrakcje, jak wieczory tematyczne czy kluby dla dzieci. Wycieczki z przewodnikiem to dodatkowy koszt. 

Tańszą opcją są hotele o nieco niższym starndardzie - w tych z 3 gwiazdkami można wypocząć już od 2900 zł za osobę. Zdecydowana większość ofert w tym standardzie przekracza jednak 3000 zł za osobę.  

Hotele z dwoma gwiazdkami dostepne są od 2500 zł. 

Jeszcze niższe ceny dostępne są w miesiącach poza ścisłym sezonem wakacyjnym (np. w maju, czerwcu czy wrześniu). Atrakcyjne oferty w hotelach 5 gwiazdkowych można wtedy znaleźć już o 2000 zł, czyli aż o połowę taniej. 

Osoby szukające najlepszych okazji powinny natomiast skorzystać z oferty last minute, która często umożliwia wakacje all inclusive i naprawdę niskich cenach. 

Cena za wakacje all inclusive 2023: Egipt

W takiej samej cenie – 4000 złotych za osobę, można udać się na wakacje all inclusive do Egiptu. Taką stawkę proponują hotele z 5 gwiazdkami w Hurghadzie za 7 dni pobytu, od 13.07 do 20.07. Goście mogą korzystać z bogatej oferty sportowej i szerokiej plaży zaraz przy obiekcie.

4 gwiazdkowe obiekty w Hurghadzie, Sharm el Sheikh czy Marsa Alam zaczynają się już od 2900 zł za 7 dni od osoby. Odejmując jeszcze jedną gwiazdkę można znaleźć okazję już za 2700 zł, jednak takich ofert jest niewiele. 

Cena za wakacje all inclusive 2023: Tunezja

Wakacje all inclusive w Tunezji, w Monastirze będą kosztować mniej więcej tyle samo co wczasy spędzone w Turcji i Egipcie. Za 8 dni pobytu w hotelu z 5 gwiazdkami trzeba zapłacić po ok. 4000 złotych od osoby. W pakiecie goście otrzymają dostęp do strefy wellness & SPA, hotelowej plaży, a także kompleksu sportowego. 

4 gwiazdkowy hotel z all inclusive w Tunezji można zarezerwować już od 2900 zł - takie ceny oferuje m.in. Djerba czy Monastyr. Kompleksy z 3 gwiazdkami w podobnym terminie dostępne są od 2500 zł za osobę. 

Należy jednak pamiętać, że lokalna kategoria określająca standard holetu bywa rozbieżna z europejską.

Wakacje all inclusive 2023: wyżywienie w Turcji, Egipcie i Tunezji

Pakiet all inclusive ma podobną zawartość w każdym z państw, w których znajdują się popularne kurorty. Obejmuje śniadanie, obiad i kolację w formie bufetu w restauracji głównej, a także przekąski w wyznaczonych miejscach. 

Ponadto goście mogą spożywać napoje alkoholowe i bezalkoholowe w przeznaczonych do tego punktach. Dostępna jest też wizyta w restauracji à la carte. Potrzebna jest do tego jedynie wcześniejsza rezerwacja. Wszystko jest uwzględnione w cenie.

Wakacje all inclusive 2023: jakie atrakcje są przygotowane dla dzieci?

Wakacje all inclusive są często wybierane przez rodziny z dziećmi. Atutem tego rozwiązania jest to, że za pobyt pociech w hotelu często nie trzeba płacić. Na miejscu na najmłodszych czekają animacje, place zabaw, wodne place zabaw, a także udogodnienia takie jak płatne opiekunki dla dzieci, czy minikluby. Z myślą o dzieciach dostosowuje się też menu w restauracjach, a także miejsca do siedzenia.

Wakacje all inclusive 2023: jak wybrać najlepszą ofertę?

Chcąc znaleźć najlepszą ofertę all inclusive 2023, warto przede wszystkim zapoznać się wnikliwie z opiniami na temat danego obiektu, a także armatora – biura podróży, w którym kupuje się ofertę. To ważne, ponieważ niekiedy szata graficzna strony, czy efektowne zdjęcia przedstawiające obiekt, mogą przysłonić wady oferty.

Dlatego, zanim podróżny wykupi konkretny pakiet, powinien szczegółowo sprawdzić, co obejmuje oferta obiektu: ile jest posiłków w trakcie dnia, czy hotel proponuje udogodnienia dla rodzin z dziećmi i czy poprzedni goście są zadowoleni. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko wybrania się na nieudane wakacje all inclusive.

Zobacz też:

Dotrzesz tam łodzią pocztową lub jachtem. Tę wyspę na Bałtyku zamieszkuje tylko 100 osób

Planujesz wakacje nad Bałtykiem? W tym miesiącu będzie najwięcej opadów

To tu znajduje się największy zamek w Polsce. Nie chodzi o Kraków, ani o Warszawę

INTERIA.PL