Reklama
Reklama

W tych miesiącach zwiedzisz europejskie miasta najtaniej. Sprawdź, zanim zarezerwujesz urlop

Wiele europejskich miast niestety nie należy do najtańszych. Chcąc spędzić w nich kilka dni, często trzeba przygotować się na niemałe koszty. W związku z tym sporo osób poszukuje terminów, w których ich zwiedzanie będzie korzystniejsze cenowo. Podpowiadamy więc miesiące, w których podróż do Berlina, Pragi czy Zurychu okazuje się być znacznie tańsza. 

Coraz większą popularnością cieszy się podróżowanie poza sezonem i nie chodzi tu tylko o brak tłumów czy kolejek, ale również i niższe ceny. Może to być szczególnie dobry pomysł, jeśli chodzi o odwiedzenie europejskich miast, które niestety często nie należą do tych tanich. Wobec tego, kiedy jest dobry czas na tanie podróżowanie?

Podróżowanie podczas "shoulder season", czyli kiedy?  

Podróżowanie poza sezonem, czyli podczas "shoulder season" zyskuje coraz więcej zwolenników. Wiele osób decyduje się wziąć urlop właśnie wtedy, kiedy de facto sezon wakacyjny się skończył. Wśród podróżujących jest to jednak coraz częstsza praktyka, a wszystko po to, żeby uniknąć tłumów i wydać na wyprawę znacznie mniej pieniędzy. 

Poza sezonem ceny lotów, noclegów czy jedzenia są niższe, przez co całkowity koszt podróży również zdecydowanie się zmniejsza. Oferowane ceny mogą spadać w niektórych przypadkach nawet i o 25%. Kiedy jest więc ten "shoulder season", o którym mowa?  

Mianem tym określany jest czas, który rozpoczyna się tuż po okresie wakacyjnym i trwa do kolejnego sezonu, którym określa się na przykład czas ferii, Majówki czy świąt Bożego Narodzenia. W Polsce jest to okres od września do listopada, a także od lutego do marca/kwietnia. W innych krajach "shoulder season" przypada jednak w innym czasie, dlatego warto wziąć to pod uwagę, planując urlop

Zobacz również: Idealne miasto na city break. Tanie loty i mnóstwo atrakcji

W tych miesiącach podróżowanie do europejskich miast jest tańsze  

Wiele europejskich krajów zachęca do przybycia nie tylko w szczycie sezonu, ale również poza nim. Często w tym czasie pogoda jest wystarczająco dobra, aby móc uprawiać turystykę, a przy tym ceny są niższe, a tłumy nieuciążliwe.  

Wobec tego chcąc odwiedzić europejskie miasta, warto pod uwagę wziąć terminy w tak zwanym "shoulder season". Zwłaszcza jeśli nie chcesz wydawać dużo na planowaną wyprawę. Najczęściej niższe ceny są najbardziej odczuwalne w przypadku noclegów, które poza sezonem mogą być wyjątkowe niskie. 

Na podstawie badań i analiz przeprowadzonych przez osoby pracujące w Radical Strage określono najlepszy czas na podróż do europejskich miast, aby nie przepłacić. W związku z tym do takich miast jak Ateny, Barcelona, Kopenhaga, Florencja, Mediolan, Wiedeń, Wenecja czy Barcelona najlepiej udać się w kwietniu.  

Maj to dobry miesiąc na odwiedzenie Berlina i Edynburga. Wraz z nadejściem jesieni, a więc we wrześniu warto wybrać się do Madrytu bądź Nicei. Październik to dobry moment na podróż do Amsterdamu, Lizbony, Londyn, Zurychu czy Paryża. Natomiast w listopadzie dobrym celem może okazać się Rzym.  

Zobacz też:

​Zaczyna się długi weekend. Na tych drogach na pewno staniesz w korku

Jesteś fanem Bridgertonów? To miasto przygotowało piknik inspirowany serialem

Na tej wyspie mieszka tylko jedna osoba. Leży w Grecji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wakacje | turystyka | city break